Cezaevi için Mecliste Toplantı.(CEZAEVİ İSTEMİYORUZ)

Hendek KYK yurtlarının cezaevi yapılması ile ilgili olarak bugün Belediye meclisinde olağanüstü toplantı yapıldı.

Hendek belediye Başkanı İrfan Püsküllü 25. Dönem milletvekili Ali İnci, Hendek Belediyesi Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Mhp İlçe Başkanı Turgut Baboğlu, Sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıya Başkanlık yapan Hendek Belediyesi Başkanı İrfan Püsküllü konu ile ilgili olarak Bugün saat 16 da Sayın valimiz ile buradan çıkacak kararı ileteceğiz diyerek açmış olduğu oturumda  ilk sözü 25. Dönem milletvekili Ali İnci’ye verdi.

Ali İnci Konuyu daha yeni dünya şampiyonu bir kardeşimizin ziyareti sırasında 3 gün önce öğrendiğini ve nedir ne değildir araştırmasını yaparak pek çok kişiyi arayıp görüş aldığını ifade eden konuşmaları ile devam etti ve görüş olarak oylama yapalım isteyen varmı vurgusuna kimse el kaldırmaz iken, istemeyen varmı sorusuna herkes red cevabı vererek  red edildiği salonda görüş belirten her kesin ortak kararı CEZAEVİ İSTEMİYORUZ  şeklinde oldu..

Daha sonra  söz alan Ak Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Sofu konu ile alakalı olarak bu konu 2 -3 ay gündemimizde olan bir konu , ,  geçtiğimiz ramazan bayramında haberimiz oldu, ilk günden beri hiç kimse ile istişare yapmadan tepkimizi koyduk, sonrasında arkadaşlarla partimizde istişaremizi yaptık,  zaten Hendek bir eğitim şehri, 8-10 öğrencisi var, sanayisi ile anılan bir şehir. İstişare yapmadan bile hayır dememiz gerekiyor zaten, İrfan Başkanımızla da sonrasında istişare yaptık, kesinlikle olmaması gereken bir iş. Konu da orada kapandı diye biliyoruz, bir daha da gündeme gelmedi, kesinlikle gündeme alınmaz alınmayacağını düşünüyorken daha çok yeni, kurban bayramı bayramlaşmasında  kaymakamımız bizi uyardı. Bu iş ile alakalı yol katledildi şuan Cezaevi ile ilgili çalışma olduğunu beyan etmesi ile öğrendiklerini, yer tahsisi ile ilgili noktaya geldi, müdahale edecekseniz edin uyarısı ile hemen akabinde milletvekilleri ile durumu görüşerek kesin olarak istemediğimizi, Hendek’in böyle bir şeye ihtiyacı olmadığını ifade ettik, İrfan Başkanımızla beraberdik hatta, tüm vekillerimize durumu izah ettik Hendek bunu kabul etmez bizde karşıyız, olmaması gerektiğini ,ihtiyacımız da olmadığını, orası Fen Lisesi Olur, Başka Huzur evi olur, her hangi bir şekilde değerlendirilebilir, ama kesinlikle açık veya kapalı cezaevi olmasını istemiyoruz dedik. Kendileri de bu durumu değerlendirerek engel olmaya çalışacaklarını söylediler, toplantının  toplantının böyle tüm siyasi partilerinin de desteğini alarak yapmak çok daha yerinde olacaktır, ’vali bay ile randevu alınmış vekillerimizle de yine  görüşürüz şeklinde görüş belirtti.

Daha Sonra söz Alan Turgut Babaoğlu’ da cezaevi istemediğini açık bir dille anlatarak konuya destek olacaklarını ifade etti.

Son sözü söyleyen Başkan Püsküllü vali ile oluşacak heyette bir konuşmacı ile durumu aktaralım noktası ile gözler saat 16,00 da görüşülecek valilik toplantısına çevrildi.

TOPLANTININ TAM VİDEOSU VE DETAYLARI  EKSİKSİZ OLARAK YAYINlIYORUZ.

11 Eylül 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Sakaryaspor'un 1. lige çıkacağına inanıyor musunuz?

YÜKLENİYOR