Vali’den Arakan İçin Destek İstediler

Sakarya İHH Arakan için yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında ziyaretlere başlayan ekip ilk olarak Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile görüştü.

Kurban organizasyonu için Arakan’a giden Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen ve Hak-İş İl temsilcisi Mesut Gökdemir çalışmalar sırasında karşılaştıkları sıkıntılar ve şahit oldukları zulümleri aktararak Balkanlıoğlu’dan destek istediler.

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın; Arakan’da bizzat şahit olduğumuz yoksulluk, kimsesizlik, sahipsizlik, tek başına kalmışlık adına her ne derseniz Müslüman kardeşlerimizin içler acısı hali bizleri dönüşte de bir şeyler yapmaya mecbur hissettirdi. Tüm dünyanın gözü önünde yaşanan bir dram var. Bu bir zulüm. Kamplarda kurtuluş olarak ölümü bekleyen kardeşlerimiz var. Çok acil şekilde gıdaya ihtiyaçları var. Can güvenliği sıkıntıları had safhada. Bizler büyük bir medeniyetin evladları olarak kayıtsız kalamayız. Yardım kampanyamıza başladık. Kadirşinas Sakarya halkımızın desteği ile inşallah geniş kapsamlı bir yardımda bulunacağız. Arakan için yardımda bulunmak isteyenler vakıf merkezimize gelerek makbuz karşılığı ya da afişlerimizde yer alan iban numaralarına, banka hesaplarına Arakan açıklaması ile bağışta bulunabilirler dedi.

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu; Kurban bayramında insani yardım faaliyeti için Arakan’a giden arkadaşlarımızı dinledik, onların izlenimlerini değerlendirdik. Allah kendilerinden razı olsun böyle bir süreçte o ülkeye gitmek orada çalışma yapmak çok kolay değil. Çalışmalarında kolaylıklar diliyorum dedi.

12 Eylül 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Sakaryaspor'un 1. lige çıkacağına inanıyor musunuz?

YÜKLENİYOR