Hendek Spor Antrenör Cengiz Basri Tarım ile imzayı attı...

Hendek Spor sağlam tellere oturmuş kalıcı bir alt yapı hazırlığında.

Hendek Spor Antrenör Basri Tarım ile imzayı attı.

Hendek Spor sağlam tellere oturmuş kalıcı bir alt yapı hazırlığında.

Hendek Spor Kulüp Başkanı olan Zafer Çakmak Kulüp As Başkanı  Hendek Belediye Başkanı  İrfan Püsküllü, Basın sorumlusu olan Mete Balkiz,  yönetim kurulu üyeleri ile yaptıkları toplantıda kulüp antrenörü olan Basri Tarım ile imza attı.

Bir kafede bir araya gelen yeni oluşum Hendek spor yönetimi  durum değerlendirmesi yaptı, Kulüp başkanı Zafer çakmak yaptığı değerlendirmede ‘’ Biz Hendek spor  yönetimi olarak Hendek spora  bir tesisi kazandırmak amacındayız, başlıca hedefimiz aslında bu, yönetim olarak Hendek’in gençlerini  spor yapabilecekleri imkanlar sağlayacak  bir yapı, tesise kazandırmak istiyoruz, tabi ki bu süreçte  bütün yönetimdeki arkadaşlarımız, abilerimiz aynı görüşte doğrultudadır, Hendek Sporu kendi yapısı içerisinde sporcu kaynağı olan bir spor kulübü haline getirmek temel amacımız’’ dedi.

Kulüp antrenörü olan Cengiz Basri Tarım yaptığı değerlendirmede’’ Ben uzun yıllar bu takımda futbol oynadım yıllarca alt yapıda ve A. takımında görev aldım, ancak son zamanlarda çalışmadım, ama her zaman futbolun  ve sporun içindeydim, çünkü futbol benim hayatım, şimdi doğru zamanda elit kişilerden oluşan bu yönetim benimde bu oluşumun içinde görev almama ve taşın altına elimi sokmamı istediklerinden onları kıramadım, görevi kabul ettim, zaten söz konusu  Hendek ve Hendek spor olunca gerisi teferruattır’’ dedi.

Kulüp Basın sorumlusu Mete Balkiz Yaptığı değerlendirmede ‘’ açıkçası yönetim olarak bizi heyecanlandıran 3 motivasyon unsuru var, bir tanesi İrfan Başkanın tavrı, Başkan bugüne kadar eşine az rastlanacak bir nezaketle taşın altına elini koydu ve yönetimde bir nefer olmayı tercih etti. 2.cisi tesisler gibi kalıcı eserler bırakmak, Hendek’in çocuklarını kötü alışkanlıklardan kurtarmak onları spor yapma imkanı sağlayacak ortamlar yaratmaya  has bel kader vesile olmak ayrıca heyecanlandırıyor. 3.süde Hendek’in öz değerlerine ihya edecek onları sportif bir kimliğe büründürecek, inşallah başarılı sporcularda yetiştirmeye vesile olacak bir kadronun neferi olmaktan onur duydum’’ dedi.

Toplantıya yoğun  programları nedeni ile sonradan katılan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü Hendek için Bir spor kompleksi ve ya bir spor tesisi alt yapısı oluşturmayı düşündüklerini ve buradan Hendek'teki bütün spor kulüplerinin de yararlandırmayı hedeflediklerini, Hendek spor için sağlam temellere oturtulmuş kalıcı bir alt yapı ile 3-4 sene içerisinde söz sahibi olacak bir takımın oluşumunu sağlamak hedeflerinde olduklarını ifade eden bir konuşma yaptı.

Programda Hendek spora antrenör olan Basri Tarım ile imzalar atıldı.

Yeni yönetim alt yapı oluşumları için çalışmalarına şimdiden başladı.

08 Temmuz 2017 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Sakaryaspor'un 1. lige çıkacağına inanıyor musunuz?

YÜKLENİYOR