Gaflet uykularından uyanamazsak vay halimize.!!!

MAKALEYİ DİNLE

Dünyadaki 1.5 Milyon Müslümanın vermiş olduğu sınavın vahim tablosu Hepimizi akli selim bir şekilde düşünmeye itiyor zira yaşadığımız yüzyılda her şey o kadar objektif ki, her kesin her şeyden haberi oluyor .

Bizim dinimizde Bir düstur vardır Müslüman, Müslümanın kardeşidir.

Bu günkü gelinen noktaya baktığımız da islam ülkeleri ve Müslüman Türk dünyası Büyük bir infial zulüm ve korkunc acılar içinde kıvranmaktadır .

Filistin de Müslüman kardeşim düşmana atmak için taş bile bulamazken biz rehavet içinde olan islam ülkeleri havai fişekler olmadan cemiyet, eğlence olmadan düğün, gezdirmeden sünnet cemiyeti bile yapmıyoruz.

İsraf ekonomileri bireysel olarak bizlerde bir hastalık olmuş, gözümüze takılmış rehavet gözlükleri bizleri gerçekleri göremiyecek kadar perdelemiş ,büyük girdapların içine çekiliyoruz.

Dün İsrail mallarını boykot ederken bir anda her şey unutulmuş tekrar eski düzene geri dönülmüş marketlerde bu ürünler normal şeklinde satışlarına tekrar aynı eskisi gibi devam eder olmuştur.

Şimdi konuyu tekrar başa dönüyorum

Müslüman Müslümanın kardeşi midir önce bunu sorgulu yalım!!

Filistin de düşmana Atmak için taş bulamayan din kardeşimiz varken semalara fırlattığımız her havai fişek için yapmış olduğumuz israfları rabbim bizden sorar mı ,sormazmı ! Önce bunusorgulayalım.

Olaya birde değişik boyuttan bakalım, biz orada inim inim inleyen Müslüman kardeşlerimiz varken, burada sıcak yuvalarımızda rahat uyuduğumuz için önce binlerce kez şükür edelim, .gecmişte burada zulme uğrayanları Osmanlının uyumayarak nasıl adalet dağıttını da unutmayalım.

Sadece 250 bin şehit verdiğimiz Yemen’i unutmayalım ! bunları yazmamın asıl nedeni şu

Biz Müslüman Osmanlı torunları u y u t u l u y o r u z.

Peygamber Efendimizin müjdelediği sizden sonra öyle bir kavim gelecek islamın bayraktarlığını yapacaktır dediği Osmanlı torunları uykudan uyandığında Dünya neler başına gelecektir bunun hesapları ile meşgulken ,Türkiye ye siz rahatınıza bakın biz sizi rahatsız etmiyoruz diyorsalar bilin ki bizim uykudan uyanmamızı istemiyorlar.

Libya ,Tunus,Mısır,Suriye Cayır, cayır yanmış Müslümanlar bir birine kırdırılmışsa ya Osmanlı torunları siz rahatınıza bakın biz sizi rahatsız etmiyoruz diyorsalar bilin ki bizim uykudan uyanmamızı istemiyorlar.

600 sene Osmanlı adaletinde kalmış Bu ülkeler zincirin halkaları gibi teker teker yutuluyorsa bizde hoop dur bakalım siz benim din kardeşlerime ne yapıyorsunuz diyemiyorsakolakibiz Müslümanlar gaflet uykularında uyanacağımız günü bekliyor olalım ;yoksa vay halimize.!!!Zulum altındaki müslüman kardeşlerimizin akibetine biz de düşersek vay halimize !!!

BU GAFLET UYKULARINDAN UYANAMAZSAK VAY HALİMİZE!!!!!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Ahmet Köse - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Sakaryaspor'un 1. lige çıkacağına inanıyor musunuz?

YÜKLENİYOR