Bu Proje Sakarya’nın Dünya’ya Açılan Kapısı Olacak

Bu Proje Sakarya’nın Dünya’ya Açılan Kapısı Olacak

Dev Projede Sona Gelindi

08 Aralık 2016 - 14:04

Bu Proje Sakarya’nın Dünya’ya Açılan Kapısı Olacak

Dev Projede Sona Gelindi

Sakarya AK Parti Milletvekilleri, IC İçtaş Sakarya Karasu Limanı Yatırım ve İşletme Anonim Şirketi yetkilileri ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıda firma yetkilileri Karasu Limanı’ndaki çalışmaların sona gelindiği belirtti.

Sakarya Milletvekilleri IC İçtaş Sakarya Karasu Limanı Yatırım ve İşletme Anonim Şirketi yetkilileri ile bir araya geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilen toplantıya Sakarya AK Parti Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Mustafa İsen ve Recep Uncuoğlu katıldı.

Boğazdaki Yoğunluk Azalacak

Gerçekleştirilen programda Karasu Limanı’nın 1 Aralık 2016 tarihinde inşaat ve liman işletmeleri izninin alındığı belirtilerek, limanının şimdilik aynı anda 5 gemi yükleme yapabilecek. Aynı zamanda liman Ro-Ro gemilerin yanaşabileceği için tırların, otomobillerin hatta vagonların başkaca limanlara taşınmasında kullanılabilecek. Limanın işletmeye başlamasıyla İstanbul Boğazı’ndaki yoğunluk azalacak.

Sakarya’nın Dünyaya Açılan Kapısı Olacak

Karasu Limanı Sakarya’nın ve bölgemizin dünyaya açılan kapısı olacağı ifade edilirken, Sakarya’nın ekonomisine de büyük katkı sağlayacak. Karasu demiryolu ile entegre olacak limanda; otomotiv, demir çelik sanayi, tekstil, gıda, dokuma ve giyim, plastik ürünler ve tarım gibi üretim sektörleri yer alacak.  Liman, sadece bir liman değil lojistik merkezi haline gelecek. Depolama, bakım ve sigortacılık gibi yeni iş sahalarına zemin hazırlayacak. Son birkaç iznin tamamlanmasıyla birlikte en yakın zamanda Karasu Limanı işletmeye açılacak.

 

Bu haber 2197 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakarya İl jandarma komutanlığı 18-19-20-21-22 Ağustos 2017 asayiş bülteni.
Sakarya İl jandarma komutanlığı 18-19-20-21-22 Ağustos 2017...
Bayram Öncesi Caddelere Estetik Dokunuş
Bayram Öncesi Caddelere Estetik Dokunuş