369'uncu dönemde yemin töreni

369'uncu dönemde silah altına alınan kısa dönem erlerin 13 Aralık 2017 tarihinde başlayan 4 haftalık temel eğitimleri 12 Ocak 2018 tarihinde sona ermiştir.

Haber albümü için resme tıklayın

TemelEğitim süresinin sona ermesiyle 369'uncu kısa dönem erlerin yemin töreni 12 Ocak 2018 tarihinde Saat:11.00'da İl Jandarma Komutanlığında, Vali Yardımcısı Erdoğan ÜLKER, Garnizon Komutanı P.Alb. Mustafa Cüneyt ARIKAN, C.Başsavcısı Lütfi DURSUN, Erenler Kaymakamı Salih KARABULUT,İl Emniyet Müdürü Fatih KAYA,Protokol Üyeleri, İl JandarmaKomutanlığı Personeli ve acemi erlerin ailelerinin katılımıyla icra edilmiştir.

İl Jandarma Komutanı J.AlbayCengizYİĞİT misafirleri selamlaması ile başlayan konuşmasında; acemi erlerin anne ve babalarına hitaben;

"Kutsal vatan görevini ifaetmek için önce Allah'a sonra bizlere emanet ederek uğurladığınız evlatlarınız; çok kısa bir sürede olağanüstü bir gayret göstererek karşınızda sarsılmaz bir irade ile dimdik durmakta ve sizlerin huzurunda ant içmiş olarak hazır bulunmaktadır. Bu görkemli tabloyu oluşturarak, sizleri yüksek bir heyecan ve coşku ile selamlayan evlatlarınızla ne kadar gururu duysanız azdır.

Türkiye Cumhuriyeti, onların sarsılmaz omuzlarında daima yükselecek, bayrağımız, kutsal vatantoprakları üzerinde sonsuza kadardalgalanmaya devam edecektir." diyekonuştu.369'uncu kısa dönem erlerin yemin etmesinden sonra Sakarya İl Jandarma Komutanlığına bağlı köpek timi tarafından davetliler için hazırlanan gösteri icra edilmiştir. Gösteri sonrasındaSayın Vali Yardımcısı Erdoğan ÜLKER ve diğer protokol üyelerinin teşrifleri ile İl JandarmaKomutanlığına bağlı birimlerin hazırladığı stantlardan oluşan sergi ziyaret edilmiş, sergide Jandarma Genel Komutanlığının İçişlerine bağlanmasının ardından değişen renk ve modeldeki yeni Jandarma kıyafetlerinin ilk kez tanıtımı yapılmıştır. Sergi ziyaretinin ardından 369'uncu kısa dönem erlerinin yemintöreni sona ermiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAKARYA VALİLİĞİ

*Bu belge elektronik imzalıdır. imzalı suretinin aslını görmek için https://www.e-icisleri.gov.tr/EvrakDogrulama adresine girerek(v2qJyl-WPTIP6-J9V1PK-gvTP6j-tzrfD+9E) kodunu yazınız.

Resmi Daireler Kampüsü Valilik Camili-2 Adapazarı/SakaryaTelefon No: (264)251 35 15 Dahili: 1108 Faks No: (264)251 35 23e-Posta: sakarya@icisleri.gov.tr İnternet Adresi: www.icisleri.gov.tr

Bilgi için: Ayşegül USVERI HAZIRLAMA VE KONT.İŞLETMENİTelefon No:

Ekli Dosyalar

13 Ocak 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz