İYİ Parti Geyve Kongresinde Yusuf BARAN İlçe Başkanı Seçildi

İYİ Parti Geyve İlçe Başkanlığı’nın birinci olağan kongresi yapıldı. Kurucu ilçe başkanı olarak atanan Yusuf BARAN, İyi Parti’de seçilen ilk ilçe Başkanı oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

İlçe Kongresine CHP Geyve İlçe Başkanı Recep GÜNER ,Saadet Partisi Geyve İlçe Başkanı Fikret ÖZER,Demokrat Parti Geyve İlçe Başkanı Basri BÖLÜKBAŞ, Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman PINAR İile Katılımın yoğun olduğu İYİ Parti Geyve İlçe Kongresi’nde açılış konuşmasını İlçe Başkanı Yusuf BARAN yaptı

İyi Parti SakaryaDisiplin KuruluüyesieskiGeyve Belediye Başkanı Mehmet KIR” Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...Tarih hep şahitlik etmiştir ki; milletimiz, zor zamanları her daim demokratik siyaset ile aşmıştır...

Türkiye’nin büyük sorunlarını aşacak gücü var.

Milletimizin sağduyu ve kararlılığı var.

Milletimizin, adaletten yoksun, devlet gücüyle hareket eden siyasi hegemonyaları değiştirme gücü var.

Bu güçle milletimiz, demokrasiden sapmadan, Türkiye’nin önünü açmaya karar vermiştir. Milletimiz, kararmakta olan ufkumuzu, “İyilik Güneşi” ile aydınlatarak ileriye bakmaya azimlidir. Milletimiz, yeni bir siyasal hareketle, yeni bir iktidarla, güçlü bir Türkiye yoluna devam etmek niyetini açıkça beyan etmektedir.

Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

Partimiz, milletimizin bu beyanına kayıtsız kalmayan kurucularımızın aldığı tarihi sorumlulukla kurulmuştur.

Özgür, güvenli, hukukun üstünlüğünü ön planda tutan, komşuları ile barış içerisinde, istikrarlı ve öngörülebilir bir ekonomiye sahip, uluslararası platformda saygın, milleti ile barışık, ülkesi için sorumluluk alan bireylerden oluşan ve geleceğine umutla bakan eşit fırsatlar ülkesi bir Türkiye hayali ile yol çıktık.

Partimizin çağrısı, 21. yüzyılın gerçeklerini doğru okuyabilen, değişen çağa ayak uyduran, güçlü, zengin ve mutlu Türkiye çağrısıdır…

İYİ TÜRKİYE çağrısıdır.

Eğer yaşadığımız çağ ve coğrafya doğru kavranabilmişse; Türkiye ve Dünya doğru okunur, doğru değerlendirilir. Toplumu ileriye taşımanın temel şartı da budur.

Büyük bir milletiz.

Büyük bir ekonomiyiz.

Çalışıyoruz ve üretiyoruz.

Paylaşamıyoruz.

Hakça paylaşacağız.

Birlikte başaracağız.

Adil olacağız. Adalet

sağlayacağız.

Mazlumun, haklının yanında, zalimin karşısında olacağız.

Farklılıklarımızı değil, ortak yanlarımızı öne çıkaracağız.

Farklılıklarımızı göreceğiz.

Aynı türkülerle oynayan, eğlenen, evlenen

Aynı acıları paylaşan, aynı ekmeği bölüşen

Aynı türkülerle ağlayan biz değil miyiz?

İyi bir TÜRKİYE için varız

İyi bir TÜRKİYE için buradayız.

İyi bir TÜRKİYE için yanınızdayız.

İyi bir TÜRKİYE için yola çıkıyoruz

Türk millene

güveni esas almak

 • Açık, dürüst ve hesap verebilir olmak
 • Çoğulcu, kalımcı,

kapsayıcı pozif

siyaset yapmak

 • Somut hedeflere sahip olmak ve odaklanmak
 • Çözüm üretmek ve çalışkan olmak
 • Eleşriye

açık ve özgür düşünceli olmak

 • Siyase

değerler üzerinden üretmek ve yapmak

 • Milliyetçiliği kültürel ve ekonomik alanlara taşımak
 • Farklılıklara saygılı olmak
 • Milli menfaatlerimizi her alanda ön planda tutmak

Cumhuriyen

kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak

 • Çağdaş medeniye

yakalamak

 • Sevgi ve saygı dilini hâkim kılmak
 • Parlamenter sistemi yaşatmak
 • Denge ve kontrol ilkesi üzerine kurulu kuvvetler ayrılığını kurmak
 • Fırsat eşitliği sağlamak
 • Mülkiyet hakkını korumak
 • İnançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak
 • Bağımsız, tarafsız ve adil yargıya kavuşmak
 • Yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmek”

Yusuf BARANkonuşmasında; “İYİ Parti’nin kuruluş sürecinin başladığı günden itibaren yoğun ilgi ve teveccüh gösteren kıymetli halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İYİ Parti ekonomik ve siyasi tıkanma, ayrışma sürecinde gelinen noktada halkın cesur yürekleriyle ortaya çıkmış ve oluşmuştur. Bir gün dahi sizler ve Geyveliler bizden kandırıldım, kandırıldık kelimelerini duymayacaksınız. Devleti yönetmede, yaralara mehlem olmada, hizmet etmede bu kelimelerin yeri yoktur. Kanmayacağız, kandırılmayacağız, kandırmayacağız. Kıyı boyundan, şanlı Osmanlı’nın tarihinden gelen bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde modern dünyanın öncü gücü ve öncü devleti olacağız” dedi.

Seçimsonucundaİlçe Başkanı Yusuf BARAN, Yönetim KuruluAsil ÜyeleriMehmet DOĞAN,Sabri ÖZER,Servet UYSAL,Azizi TUNÇ,Apti YAŞ,Ç.Ali ESEN,Yüksel ARMAN,Bilal ÖZDEN,Selçuk GÜNGÖR,İsmail CEYLAN,Esin YAVUZ,Nurhayat KOÇSAR,Sinem HAMAMCIOĞLU,Meryem İPEK,Hayriye DEMİRCİ,Güner ÇAKIR,Ali SANCAK,İlhan ÖZTÜRK,Erkan SAĞLAM,Gökhan YILDIZseçildi.

Yönetim Kurulu Yedek ÜyeliklereŞaban SANCAK,Rıdvan İLTER,Aslı TUZLU,Zekeriye ÇOBAN,Zihni ÇOBANOĞLU,Talat KILIÇ,Hüseyin ŞALLI,Şaban BOZKURT,Aydın SARI,Mecbure BARAN,Nermin TAŞ,İsmet Ağaçdelen,Saim ALP,Mahperi UZUNER,Can Oktay YILDIRIM,Necati KAYAOĞLU,Erhan KESKİN,Mehmet UYSAL,Serdar YILDIZ,Mustafa AKANseçildiler.

10 Şubat 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz