Yedirenk Ulluslararası Öğrencilere Siber Güvenliği Anlattı

Yedirenk akademi siber güvenlik ile başladı

Büyütmek için resme tıklayın

Yedirenk ve Hüma Uluslararası Öğrenci Derneklerinin birlikte düzenlediği Uluslararası Öğrenci Akademisi siber güvenlik konusunda yetkili bir isim olan Prof. Dr. Mehmet Özen’in ‘’ Siber güvenlik ve bilişim’’konularını anlattığı konferansla başladı.

Yedirenk ve Hüma Uluslararası Öğrenci Derneklerinin Sakarya Üniversitesi’nde misafir öğrenciler için düzenlediği akademik programda Siber Güvenlik konusunda Prof. Dr. Mehmet Özen tarafından bir sunum yapıldı.

Yapılan sunumda kripto paralar ve kullanım alanları anlatıldı. Alışveriş sitelerinde güvenlik koşullarının ne olduğu belirtildi. Akıllı ev, akıllı şehir ve akıllı otomotiv gibi internet aracılığıyla yapılan yeni uygulamalar gösterildi.

Kurumlara, ülkelere yapılan siber saldırılar nedir ve nasıl önlenebilir ve casus yazılımlardan bahsedildi. Dünyada ve ülkemizde siber saldırı için alınan uluslararası bazı tasarılar gözden geçirildi. Endüstri 4.0 ve siber güvenlik için ülkemizde yapılan bazı yenilik ve çalışmalar hakkından bilgi verildi.

SAÜ Maliye bölümünden Doç. Dr. Mehmet Emin Altundemir’in Prof. Dr. Mehmet Özen’e plaket takdimi ile program sona erdi

Ekli Dosyalar

02 Mart 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz