amp 14
amp 14

Google'a Değil Kitaba Bak

GOOGLEA DEĞIL KITABA BAK İlimizde ilk kez bir eğitim kurumu kendi bünyesinde bir kitap fuarı düzenleyecek. Adabilim Okulları farklı eğitim modeli ve ö...

Haber albümü için resme tıklayın

GOOGLEA DEĞIL KITABA BAK İlimizde ilk kez bir eğitim kurumu kendi bünyesinde bir kitap fuarı düzenleyecek. Adabilim Okulları farklı eğitim modeli ve özgün projeleri ile Sakaryalıların karşısına çıkmaya devam ediyor.

Fuar boyunca 45 yayınevi ve yaklaşık 6000 kitap ile öğrencileri buluşturacak olan Adabilim okulları Valilik Büyükşehir Belediyesi ve İl Kültür Müdürlüğünün de aralarında yer aldığı şehir protokolüne davetiye gönderecek. Fuar süresince öğrenciler il dışından farklı alanlarda 8 yazar ile söyleşi yapma ve kitaplarını imzalatma imkânı bulacak. Okulun fuaye alanında gerçekleşecek olan fuar 14 Mayıs 9 Haziran tarihleri arasında tüm Sakaryalıların ziyaretine açık olacak. Yine aynı tarihler arasında fuar alanında geleneksel el sanatları ustalarının ürünleri ve okul öğrencilerinin Görsel Sanatlar dersinde yapmış olduğu çalışmalar da sergilenecek.

ZIHIN DÜNYAMIZ İŞGAL ALTINDA Bu yıl ilki gerçekleşecek olan fuar ile ilgili konuşan Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen Okulumuz 1. Sınıftan 12. Sınıfa kadar okuma grupları olan ve öğrencilerine okuma alışkanlığı kazandırabilmeyi ana ilke olarak belirlemiş bir okul. Biz inanıyoruz ki geleceğimiz okuyan tefekkür eden sorgulayan bir nesil ile müspet manada şekillenebilir. Bilgisayar tablet ve telefon gibi birçok faydasız meşguliyetin çocuklarımızın zihin dünyasını işgal ettiği bir ortamda biz onların ellerinde ve gündeminde kitap olsun istiyoruz. Ancak bu şekilde Googlea değil kitaba bakan bilgiyi kaynağından öğrenen bilinçli bir nesil yetişebilir. dedi.

FIKRI VE İDEALI OLMAYAN BIR NESIL Eğitim sistemindeki çarpıklıklara  da değinen Özen Başarının yalnızca sınav sonuçlarına indirgendiği bir eğitim sistemimiz var. Bu sistem kendini ifade edemeyen fikri ve ideali olmayan bir nesil doğuruyor. Bizde Adabilim Okulları olarak tam da bu noktadan hareketle okul içinde yürüttüğümüz okuma seferberliğini şehir geneline taşıyalım istedik. Bu vesile ile tüm Sakaryalı kitap dostlarını okulumuzun fuaye alanında düzenleyeceğimiz ve 25 gün boyunca açık olacak olan kitap fuarımıza bekliyoruz dedi.

Ekli Dosyalar

13 Mayıs 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (543) 395 14 45
Bilgi için tıklayın