amp 14
amp 14

İHH Balkanlarda Kumanya Dağıtımına Başladı

Sakarya İHH Bu Ramazan Balkanlardayız sloganıyla başladığı insani yardım çalışmalarına Bosna Hersek’te başladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya İHH Yönetim Kurulu üyesi Fatih Mercan ve beraberindeki heyet ile Saray Bosna, Mostar, Tuzla ve Doboj şehirlerinde kumanya dağıtımları başladı.

Ramazan çalışmaları hakkında bilgi veren Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın; Çeyrek asrı aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan, bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden ilk elden ulaştıran İHH, bu yıl yine yetimlerin ve ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürerek tüm dünyada 3 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.

İHH, bu Ramazan ayında, dünyada 95 ülke ve bölgede, Türkiye’de 81 ilde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıracak. 100 bin kişi, hayırseverlerin fitre ve fidye bağışlarından faydalanacak. İHH’ya emanet edilen zekatlar da yine yıl boyunca olduğu gibi Ramazan ayında da muhtaçlara ulaştırılacak. 2018 yılında belirlenen fitre bedeli ise 19 TL.

100 TL olarak belirlenen kumanya paketleri, yurt içinde ve yurt dışında toplamda 300 bin adet olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Yardımlar; gıda, temizlik malzemeleri, elbise ve çocuklara özel çikolata, oyuncak ve bayramlık kıyafet olarak dağıtılacak.

Dünyanın farklı yerlerinde zulüm gören, mağdur olan, dara düşen Müslümanlar için zekâtlarınızı, fitrelerinizi, sadakalarınızı ve kumanyalarınızı iyilik kervanımıza katabilir ve Ramazan boyunca gerçekleştireceğimiz kampanyalarımıza destek olabilirsiniz şeklinde konuştu.

Bağış yapmak, fitre ya da zekatlarını vermek isteyen hayırseverleri Orhan Camii yanındaki İHH Bağış Kabul Merkezine davet eden Aydın, Sakarya İHH banka hesapları aracılığı ile de ne niyetle yaptıklarına dair açıklamalarını yazarak bağışlarını yapabileceklerini söyledi.

Ekli Dosyalar

17 Mayıs 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (543) 395 14 45
Bilgi için tıklayın