amp 14
amp 14

Geleceğin genç beyinleri Karmetal’i yakından inceledi

Sakarya Tekzen Koleji 2/C ve 2/E sınıfı öğrencileri; Sakarya’nın önde gelen makina firmalarından Karmetal’i ziyaret ederek, bir makinanın oluşumundan...

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Tekzen Koleji 2/C ve 2/E sınıfı öğrencileri; Sakarya’nın önde gelen makina firmalarından Karmetal’i ziyaret ederek, bir makinanın oluşumundan montajına kadar süreci uygulamalı olarak yakından inceleme fırsatı buldu.

Geleceğimizin teminatı genç beyinler Karmetal’in üretim alanını ziyaret ederek, makinelerle ve iş ortamı ile tanıştı. Karmetal Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kar, Karmetal Genel Müdürü Fatih Kar, Karmetal Dış Ticaret Müdürü Semih Kar ve Karmetal Genel Müdür Yardımcısı Çetin Kar; fabrikalarının sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Tekzen Koleji 2/C ve 2/E sınıfı öğrencilerini ağırlamanın da mutluluğunu yaşarken genç beyinlerin de heyecanları görülmeye değerdi. Fabrikada; makinanın oluşumundan montajına kadar süreci uygulamalı olarak yakından inceleme fırsatı bulan 22 öğrenci; sordukları şaşırtıcı sorularıyla da geleceğin üreticileri olacağını gösterirken, hayal güçlerini güçlendirmelerine de katkı sağlamış oldu.

Karmetal Sosyal Sorumluk Projesi kapsamında

Uluslararası fuarlarda Dünya’nın her bölgesinde Sakarya’yı da temsil etmesiyle tanınan Karmetal’in Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Çetin Kar yaptığı açıklama da “Bugün geleceğimizin teminatları olan genç beyinleri misafir ettik. Tekzen Koleji 2/C ve 2/E sınıfı öğrencileri fabrika binamızı ziyaret ederek makine imalatının tüm aşamalarını görmüş oldular. Karmetal’in gelecekteki müdürlerinden Emir Kar ve sınıf arkadaşları umuyoruz ki ileride Türk Makine Sektörüne çağ atlatacak birer mühendis, birer ARGE’ci ve birer işletmeci olacaklardır. Biz geleceğimiz olan çocuklarımıza inanıyoruz” dedi.

Ekli Dosyalar

17 Mayıs 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (543) 395 14 45
Bilgi için tıklayın