Sofu'dan İrfan Demiray'a ziyeret

Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve yönetim arkadaşları Sakarya beyaz et üreticileri birliği başkanı İrfan Demiray'ı ziyaret etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve yönetim arkadaşları Sakarya beyaz et üreticileri birliği başkanı İrfan Demiray ı ziyaret etti.

Ziyarette gündem konusu yakın zamanda Sakarya beyaz et üreticileri birliğinin üretimi durdurarak greve gitmesi ve nedenlere oldu.

Birlik Başkanı İrfan Demiray “Sakarya beyaz et üreticileri birliği mevcut Sakarya'da 1213 tane faal durumda üretim çiftliği bulunmakta, bir dönemlik periyotta 30 milyon civciv üretilmekte. Türkiye'nin beyaz et ihtiyacının % 30 Sakarya üretmekte, bu süreçte bize Bilecik Birliği, İzmit Birliği, Düzce Birliği Akçakoca Birliği, Bolu Birliği bizlere destek vermektedir. 6 ilin toplam üretim kapasitesi % 70'i bu sorunları görmezden gelerek sıkıntılar daha da büyüyor. Kaos ortamına doğru ilerliyor, bu süreç Devletimizi de sıkıntıya sokar. Biz bize söylenen kanuna uyuyoruz. Bizim gibi karşı taraflarında kanuna uymalarını istiyoruz”. Dedi.

Başkan Ali Kemal Sofu “Biz sorunlarını dinleyerek birliği ve firmayı tarım ve hayvancılık bakanlığının yönetmeliğine uymaya davet ediyoruz. Bir an önce çözüme kavuşturularak üreticilerimizin de firmanın da bu süreçten güçlenerek çıkmalarını diliyoruz. İl başkanlığımızın ve il tarım müdürlüğümüzün konuyla ilgilendiklerini biliyoruz”. dedi

Ekli Dosyalar

17 Mayıs 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz