amp 14
amp 14

İsrail e Lanet Filistin e Destek Mitingi Düzenlendi

Vali İrfan Balkanlıoğlu, geçtiğimiz günlerde düzenlenen protesto gösterilerinde 62 Filistinlinin şehit edilmesine tepki göstermek amacıyla Milli İrad...

Haber albümü için resme tıklayın

Vali İrfan Balkanlıoğlu, geçtiğimiz günlerde düzenlenen protesto gösterilerinde 62 Filistinlinin şehit edilmesine tepki göstermek amacıyla Milli İrade Platformu’na bağlı STK’ların bir araya gelerek düzenlediği, "İsrail'e lanet Filistin'e destek" mitingine katıldı.

SBB Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, siyasi parti ve STK temsilcileri ile yüzlerce vatandaşın katıldığı mitingde, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını protesto etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde şehit olan Filistinli vatandaşlar için dualar edilerek, Kur'an-ı Kerim de okundu.

Adapazarı Belediyesi önünde düzenlenen mitinge Türk ve Filistin bayraklarıyla gelen vatandaşlara seslenen Vali Balkanlıoğlu, öncelikle Müslüman olarak bizim ayağa kalkmamız, dirilmemiz ve güçlü olmamız gerektiğini ifade etti.

Filistin'de yaşanan bu katliamların ne ilk ne de son olacağını, çünkü Kudüs'ün bütün müşrik, münafık ve kâfirlerin hedefindeki şehir olduğunu söyleyen Vali Balkanlıoğlu, "Öncelikle Ramazan-ı Şerifimiz mübarek olsun, yüce Allah cümlemize feyzinden, bereketinden layıkıyla istifade etmeyi nasip etsin.

Ecdadımız Sultan Kılıçarslanlar, Selahattin Eyyubiler göğsünü siper ederek haçlı çapulcularını buralardan defetmişti. Günümüzde suni olarak kurdurulan aynen bir kanser urunu andıran bu terörist devlet, maalesef yine Müslümanların kanını dökmeye başladı. O bölgeyi tamamen egemenliği altına almak istiyor. Hatta kendilerine vaat edilmiş kutsal topraklar olarak bildikleri, bir bölümü de Anadolu coğrafyamızı içine alan Arz-ı Mev’ud diye bir hayali adım adım gerçekleştirmek için çabalıyorlar.

Azeri şair Bahtiyar Vahapzade; 'Dünyanın neresinde bir duman tütse, bilin ki orada bir Müslüman yanir' diye söylemiş, hakikaten dünyanın neresinde bir duman tütse, orada bir Müslümanın feryadı ve gözyaşı var. Bu terörist devlete karşı İslam Âlemi birlik ve beraberlik içinde mi? Buna karşı önlem almak için ciddi gayretleri var mı? Bunu Sisi mi yapacak? Bahreyn mi yapacak? Birleşik Arap Emirlikleri mi yapacak? Suudi Arabistan’daki kraliyet zihniyeti mi yapacak? Kim yapacak? Maalesef Müslümanlar bu gafletini sürdürdüğü sürece, bu terörist devlet işini görmeye devam edecek. Onlar için Müslüman kanı helal, Müslüman olarak bizim ayağa kalkmamız, dirilmemiz, güçlü olmamız lâzım.

Rahmetli Necmettin Erbakan hep dile getirirken birileri gülerdi, ancak görüyoruz ki; milli tank, milli top, hatta milli harp uçaklarımızı, binlercesini yapmak durumundayız. Güçlü olmadığınız sürece şamar oğlanına dönüp sadece tel’inlerle yetiniyorsunuz, ama bu tel’in de en azından bize çok farklı bir bilinç aşılıyor. İsrail'i ayakta tutan şey kendisine sağlanan ekonomik güçtür. Bütün dünyadan bu zalimlere yardım yağıyor. Yahudi ve Musevi firmaların üretmiş olduğu malları aldıkça, bunlar yardım, silah, bomba olarak İsrail'e gidiyor ve onlarla da Müslümanları katlediyor. Müslümanların basiret sahibi, uyanık olması lazım.

Allahuteala oradaki şehit kardeşlerimizi zaten rütbelerinin en büyüğü ile yanına almış, Yüce Allah hepimize şehitlik mertebesini nasip etsin İnşallah. Çünkü sorgusuz sualsiz cennete gitmek, Peygamber Efendimize komşu gitmek gibi yüksek bir rütbeye sahip olmak çok özel bir şey.

Böylesi organizasyonlarda emeği geçen kardeşlerimi kutluyorum. IHH İnsani Yardım Vakfı başta olmak üzere, bütün yardım kuruluşları her türlü hayati tehlikeye rağmen kılcal damarlarına kadar nüfuz edip Müslüman kardeşlerimize yardım ediyor. Elimizle, dilimizle, mali gücünüzle bizim de destek olmamız lazım. Hiç olmazsa içimizden buğz etmemiz lazım. Müslüman olup da, Filistin’e yapılan zulme karşı duran Yahudiler dışındaki bu zalimlere buğz etmeyen de yoktur. Yüce Allah imanımızı arttırsın ve bizleri her türlü beladan, musibetten muhafaza eylesin. Kudüs’teki kardeşlerimiz ile birlikte, Myanmar’da, Suriye’de, Mısır’da, Doğu Türkistan’da zulüm gören tüm Müslümanları korusun. Bizim de kendimizi sınayarak, bu musibet ve belalardan kurtulmak için Allah’ın emrettiği şekilde yaşamamız gerekir" diye konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç ile İHH İnsani Yardım Derneği Sakarya Şube Başkanı Sebahattin Aydın’ın da birer konuşma yaptığı miting, ilahi Grubunun verdiği konserle sona erdi.

Ekli Dosyalar

18 Mayıs 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (543) 395 14 45
Bilgi için tıklayın