amp 14
amp 14

Eğitim-Bir-Sen'den Muhteşem Final

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi ile Genç Memur-Sen tarafından yürütülen Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi sene sonu kapanış programı ve ödül töreni Şehir...

Haber albümü için resme tıklayın

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi ile Genç Memur-Sen tarafından yürütülen Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi sene sonu kapanış programı ve ödül töreni Şehir Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Programa MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Din Hizmetleri Daire Başkanı Oğuzhan ÖZKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, proje kapsamında danışmanlık yapan öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Adem Arslan; İlk emri Oku olan bir  dinin mensupları olarak okumanın önemini çok iyi biliyor ve önemsiyoruz. Bu nedenle projenin her bir aşamasını hem ilçe temsilcilerimizle hem de bu projenin en önemli unsurları olan danışman öğretmenlerimizle beraber büyük bir şevkle takip ettik. Bu sene birincisini başlattığımız projemize 10 farklı ilçemizden 26 danışman öğretmenimiz ve 260 öğrencimiz iştirak etti. Nisan Ayında Tarık Buğra’nın Osmancık Kitabı ve Mayıs Ayında Amin Maalouf’un Semerkant kitabı öğrencilerimize dağıtılarak okumaları sağlandı ve kitaplarla ilgili kompozisyonlar komisyonumuza ulaştırıldı. Bu sene açtığımız bu yol umarız ilerleyen yıllarda okuma seferberliğine dönüşür ve bir çığ gibi büyüyerek ilim irfan sahibi bir gençliğe ulaşmamıza vesile olur. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında 16 ilçede çok daha yüksek katılımlı 8 ay 8 kitap sloganıyla çıkacağımız bu yolda tüm paydaşlarımızın desteklerini beklediğimizi belirtmek istiyorum dedi.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; Bir sendika düşünün, kurucusu fikir adamı olsun, şair ve yazar olsun, adanmışlığın, adamlığın ve ülkemizin yetiştirdiği yedi güzel adamın biri olsun. Bir sendika düşünün, kuruluşu hak ve adalet olsun, medeniyet değerlerimiz olsun, özgürlüklerimiz olsun. Bir sendika düşünün, bir ayağı ülkenin her tarafını dolaşırken diğer ayağı bazen mazlum coğrafyalarda bazen gönül coğrafyasında bazen de sömürülen Afrika’da katledilen Arakan’da, terörden bunalan Diyarbakır’da. Bir sendika düşünün, bir yandan eğitim çalışanlarının maddi ve özlük haklarını iyileştirmenin, özgürlüklerin, emeğin ve alın terini savunmanın mücadelesini vermenin yanında diğer yandan, eğitimde insanı arifleştirmenin; müfredatı, ülkeyi maarifleştirmenin, medeniyet değerlerimizi yükseltmenin de mücadelesini veren. Bir sendika düşünün, bir tarafta toplu sözleşme masasında, diğer taraftan “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma”, “Kısa Film”, “Öğretmenlerimizin Hatıraları” ve bugün “Bir Bilenle Bilge Nesil” yarışmaları ile eğitimde kaliteyi artırmanın; ülkesinin maddi ve manevi kalkınmasının katkı sağlamanın ve ülkemizin en, boy ve derinlik olarak gerçek ebatlarına ulaştırmanın peşinde. İşte bizim sendikamız bu…

Tabi biz bu sene bu güzel çalışmanın tatbikatını, provasını yaptık. Elde ettiğimiz deneyim ile önümüzdeki yıllarda bu çalışmayı ve ödül törenlerimizi inşallah binler ile yapacağız şeklinde konuştu.

Program Daire Başkanı Oğuzhan Özkan ve İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un selamlama konuşmaları ve ödül töreni ile sona erdi.

Ödül töreninde danışman öğretmenlere plaket, Nisan ve Mayıs ayı birincilerine bisiklet, ikincilere tablet pc ve üçüncülere çeyrek altın takdim edildi.

Ekli Dosyalar

10 Haziran 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (543) 395 14 45
Bilgi için tıklayın