amp 14
amp 14

56.Akyazı Akbalık Yağlı Güreşleri Basın Toplantısı Yapıldı

56.Akyazı Akbalık Yağlı Güreşleri Basın Toplantısı Yapıldı 16.06.2018 Bayramın 2. Günü Bu yıl 56.sı düzenleneceği Akbalık Yağlı Güreşleri için basın t...

Haber albümü için resme tıklayın

56.Akyazı Akbalık Yağlı Güreşleri Basın Toplantısı Yapıldı 16.06.2018 Bayramın 2. Günü Bu yıl 56.sı düzenleneceği Akbalık Yağlı Güreşleri için basın toplantısı yapılarak köy konağında güreşçilere iftar yemeği verildi.

Akyazı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenerek yoğun ilgi ve katılım gören ve bu yılda 56. düzenlenecek olan Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan güreşlerinin Organizasyon toplantısı Akbalık Er Meydanında yapıldı. Güreş ağası Mehmet Öztürk yaptığı konuşmada56.sı düzenlenecek olan Akbalık Yağlı güreşleri için herkesi davet ediyorum. Emeği geçen köy halkına belediye başkanı Hasan Akcana bir dönem önceki ağamız İdris Çaymaza hizmeti geçmiş herkese şükranlarımı iletiyorum. Akyazının tanıtımına faydası olacak bu etkinlikte. Güreşi sevmem babam vasıtasıyla olmuştur. Rahmetli babam güreşlere gidiyordu. Babamın sayesinde bu güreşçi kardeşlerimle tanışmış bulundum. Tüm halkımızı 16 Haziranda yapılacak olan Akbalık yağlı güreşlerine davet ediyorum dedi. Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan her zaman üstüne koyarak başarılı organizasyonlar çıkardıklarını söyleyerek Akbalık yağlı güreşlerini kazandırmak onur ve gurur verici Akyazının isminin güzel anılması noktasında güzel bir etkinlik. Akyazı Belediyesi olarak bir tik ileri koyarak etkinliklerimizi yapıyoruz. Bu yıl Akyazıda yaz tatilinde 13 branşta gençlere yönelik spor faaliyetlerini sürdüreceğiz. Gayemiz çocuklarımız yetişen neslimiz sokakta kötü alışkanlıklar edinmesin Ülkesine milletine faydalı olsun. İnşallah başarılı olduğumuza inanıyorum. Akyazıda değişiklikler olduğunu inanıyorum. Böyle güzelliklerle hepimizi bir arada olalım inşallah dedi.

Basın toplantısında son olarak söz alan Sakarya Milletvekili Adayı Recep Uncuoğlu Edirneden sonra ikinci adı duyulan Akbalık güreşlerinin canlandırılması Akyazı ve Sakaryanın tanıtılması noktasında başkanımıza güreşçilere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bundan evvel yerel yönetimlerden ata sporumuzu değerimizi unutulmuş organizasyonlarımızı bugünkü imkanlarla hatırlamak canlandırmak eczad yadıgarı bugünkü milli idarenin istikrarın milletiyle kol kola milletine hizmet anlayışı olan Ak Parti iktidarının eseridir. İnşallah bütün sporcularımıza başarılar diliyoruz şeklinde konuştu. Organizasyon toplantısı sonrası yeni yapılan Akbalık Mahalle konağında protokol üyeleri ve güreşçilerle birlikte iftar yapıldı. İftar yemeğine Sakarya Milletvekili Zihni Açba Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan güreş ağası Mehmet Öztürk Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak Akyazı İlçe Spor Müdürü Adem Altun mahalle muhtarları sivil toplum kuruluşları temsilcileri mahalle sakinleri güreşçiler ve basın mensupları katıldı. 56. Akbalık Yağlı Güreşleri 16 Haziran 2018 Cumartesi Ramazan Bayramının ikinci günü saat 10:00da başlıyor. Ata sporumuz Yağlı pehlivan güreşlerini yaşatma adına yapılan organizasyonda bu yıl 50ye yakın başpehlivan ve toplamda ise her yıl olduğu gibi 14 kategoride 1000e yakın pehlivanın dualı çayırda kol bağlayacağı belirtildi. Akyazı Belediyesi Basın Müdürlüğü düzenlediği basın bildirisinde şunları kaydetti 16 Haziran 2018 Cumartesi günü 09.30da Akbalık Er Meydanı yanında bulunan camii avlusunda meftun Akbalık Güreşlerini başlatan Ordulu Mustafa kabrinde dualar yapılacak. Akabinde kurban kesimi ve Er Meydanı yürüyüşü gerçekleştirilecektir.

Akbalık Yağlı Güreşleri Saat:10.00da açılış saygı duruşu ve istiklal marşı açılış konuşmaları ile başlayacak. Müsabakaların gidişatına göre gün içinde madalya törenleri saat:16.00da başlaması planlanıyor.  Akabinde ise saat:19.00da Ağalık ihalesi ve ardından da Başpehlivanlık müsabakası gerçekleştirilmesi bekleniyor.

12 Haziran 2018 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (543) 395 14 45
Bilgi için tıklayın