amp 14
amp 14

3oo yıllık cami restore edilmeyi bekliyor

Hendek’li Esnaf 300 Yıllık Camiye Sahip Çıkılmasını İstedi

Haber albümü için resme tıklayın

Hendek’te esnaflık yapan Metin Zor Akyazı Dokurcun Mahallesi Çengeller Köyünde bulunan 300 yıllık Camii’ye sahip çıkılması gerektiğini dile getirerek yetkililere seslendi.

Sosyal Medya sayfasından yetkililere seslenen Hendek’li esnaf Metin Zor tarihi eser olan Camiye sahip çıkılmasını ve restore edilmesi gerektiğini vurguladı.

Zor sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımında “Saygı değer arkadaşlar burası bir camii hem de 300 senelik. Duvarlardaki resimler kökboyasıyla yapılmış, eşsiz güzellikte bir yer. Ama ne acıdır ki Vakıflar Genel Müdürlüğü benim bildiğim 17 sene önce burayı restore edeceğini zamanın Star gazetesinde haberlerde yazmıştı. Sanırım şimdiki yöre kaymakamı bile böyle bir yerin olduğundan haberi yoktur. Bizler ecdadımızın bıraktığı miraslara sahip çıkan bir milletiz. Balkanlar’da bir camiyi restore eden hükümetimiz buraya da el atacağını ümit ediyorum.  Buradan yetkililere hele ki seçim Arefe’sin de siyasilere sesleniyorum. Burası neresi derseniz? Akyazı ilçesi Dokurcun Beldesi Çengeller köyü tarihi köy camisi. Buradan sırasıyla Sakarya Valimiz sayın İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Zeki Toçoğlu, milletvekili adaylarıma, partilerin il başkanlarına ve camiden bi haber olan Akyazı Belediye Başkanına, Akyazı Kaymakamına ve sizlere mübarek Ramazan’ın son günlerinde sesleniyorum. Lütfen bu konuya duyarlı olalım ve restore edilinceye kadar bu görseli ve yazımızı ecdadımızın yaptığı camiye sahip çıkmak adına paylaşımda bulunalım. Herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

13 Haziran 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (543) 395 14 45
Bilgi için tıklayın