Son Dakika Sakarya Haberleri

amp 14
amp 14

Eğitim-Bir-Sen'de Muhteşem Buluşma

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Adapazarı İlçe Temsilciliği Adapazarı ilçesinde görev yapan okul müdürleri ile yemekli istişare toplantısında bir araya geldi.

Haber albümü için resme tıklayın

Eğitim-Bir-Sen Adapazarı İlçe Temsilcisi İsmail Hanlı’nın ev sahipliği yaptığı toplantı Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve okul müdürlerinin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, davetimize yoğun bir katılım göstererek katılan okul müdürü üyelerimize teşkilatım adına çok teşekkür ediyorum. Birlik beraberliğimiz bizim en büyük gücümüz dedi.

Gündeme dair açıklamalar yapan Mengen; 2017-2018 eğitim-öğretim yılı sonu mesleki çalışma takvimi kapsamında 9 ve 10 Haziran 2018 tarihlerinde fiilen görev yapan ve/veya mesleki çalışmalara katılan eğitim kurumu yöneticilerine ücret ödenmemesi, açık bir hak ihlali olduğu kadar basiretsizlik ve umursamazlık örneğidir. Bakanlık, hafta sonu çalışmaları için kendilerine ücret ödenemeyen eğitim kurumu yöneticilerinin haklı beklentilerini karşılamalı; ücret ödenmesi noktasında gerekli hukuki düzenlemelere önayak olmalıdır. Mevzuata uygun olmayan çalışmayı çalışanına dayatan zihniyet, mağduriyeti giderecek mevzuatı da üretmelidir şeklinde konuştu.

Sözleşmeli öğretmenlikte yaşanan sorunları yakından takip ettiklerini vurgulayan Mengen; Eğitim-Bir-Sen sonuna kadar sözleşmeli öğretmenlerin yanındadır. Bizim önceliğimiz her zaman hak kaybının telafisidir. Eğitim çalışanlarının iş ve iç huzuru bizim için önemlidir. Aile bütünlüğü her vatandaşın olduğu gibi eğitimcilerin de en doğal hakkıdır. Aile birliği bizim için temel insani ve İslâmi bir haktır. 2011 yılında sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının kaldırılmasında verdiğimiz mücadeleyi bugün de aynı kararlılıkla sürdürüyoruz. Uygulamanın yeniden hayata geçirilmesi, geçmiş tecrübelerden ders alınmadığını bizlere göstermektedir. Bugün verdiğimiz mücadeleyle sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının kalıcı olarak kaldırılmasını hedefliyoruz ifadelerini kullandı.

Mengen; Ülkemizde son günlerde çocuklarla ilgili kayıp, istismar ve katledilme haberleri geliyor ve tüm ülkeyi büyük kaygıların eşiğine getiriyor. Önce Ankara Polatlı'da kaybolan 8 yaşındaki Eylül ve akabinde Ağrı'da, Ramazan Bayramı'nın 1'inci günü kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'den vahşet kokan acı haberler aldık. Kayıp çocuk vakaları artıyor, çocuk istismarı çoğalıyor ve çocuk cinayetleri sıradanlaşıyor sosyal medya tepkisinin dışında hiçbir adım atılmıyor. Bu olaylar bizi bir gerçeği bir daha düşünmeye davet ediyor ve geleceğimiz için acil tedbirler almamız, suçlulara hak ettiği cezayı behemehal vermemiz, önleyici ve koruyucu nitelikte uzun vadeli politikalar belirlememiz gerekiyor dedi.

Ekli Dosyalar

09 Temmuz 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (543) 395 14 45
Reklam bilgi