Son Dakika Sakarya Haberleri

amp 14
amp 14

Abhazya Cumhuriyeti devlet başkanlığı delegasyonu; Sakarya’yı ziyaret etti…

İstanbulda bulunan Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı Delegasyonu Sakarya Abhaz Derneğinin davetlisi olarak bir takım ziyaret ve görüşmelerde bulunmak üzere Sakaryaya geldi

Haber albümü için resme tıklayın

.

KALABALIK BIR DELEGASYONLA GELDILER

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Raul Hacımbanın Baş Danışmanı Vladimir Zantaria Özel Kalem Müdürü Beslen Bartsits Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Komitesi Bakanı Beslan Dbar Abhazya Cumhuriyeti Milletvekili Tayfun Ardzınba Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem İbrahim Ayüdzba Halk Meclisi Genel Sekreteri Nizam Hapat Abhazya Cumhuriyetinin Türkiye Cumhuriyeti Tam Yetkili Temsilcisi Vadim Harazia Yardımcısı Cansuh Lazba Abhaz Dernekleri Federasyonu ABHAZFED Genel Başkanı Atanur Aksoy Federasyon Genel Sekreteri Bülent Özbelli Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Gaffar Özkan DAK Türkiye Başkanı Ahmet Ceylan İstanbul Abhaz Derneği Başkanı Şamil Ertaş ABHAZFED İdari İşler Sorumlusu Cansu Okutucu ABHAZFED Ayhabılar Başkanı Adem Gümüş İstanbul Abhaz Derneği Ayhabı Başkanı Cemalettin Ümitten oluşan Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı Delegasyonu Heyeti Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaşın davetlisi olarak Sakaryaya geldi.

ŞEHIT EFKAN ÇAĞLININ MEZARINI ZIYARET

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı Delegasyonu Sakaryaya yaptığı ziyarette ilk olarak 1992 yılında Abhazya İşgale uğrayınca savaşa katılan ve şehit düşen Efkan Çağlının Tsıba Hendek Soğuksu Mahallesindeki anıt mezarına çelenk koyarak Soğuksu köyü Büyükleri ile sohbet etti. Ardından Kayalar Mahallesine geçen Delegasyon Şölende hazırlanan Abhaz Dernekleri Federasyonu Abhaz Dernek Başkanları Abhaz Köy Muhtarları ve Abhaz büyüklerinin de yer aldığı davete katıldı.

KAYALARDA DAVETE KATILDILAR

Yöresel yemeklerinin ikram edildiği programda Abhazyadan gelen misafirlere ve katılımcılara hitap eden Sakarya Abhaz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oral Kobaş Bganba Abhazya Cumhurbaşkanı Raul Hacımbanın Türkiyeyi ve dolayısıyla Abhaz nüfusunun en yoğun olduğu Sakaryayı ziyaretinin Türkiye Cumhuriyeti yetkililerince bir takım gerekçeler öne sürerek iptal edilmesinin doğru olmadığını ve bunu üzüntüyle karşıladıklarını dile getirdi.

RAUL HACIMBANIN ZIYARETI

Abhazya Cumhuriyetinin Devlet Başkanı Raul Hacımbanın iki yıl öncede birtakım gerekçelerle gelişinin engellendiğini belirten Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş Sakaryada yaşayan her Abhazın Atavatanları Abhazyada akrabaları vardır. Bu akrabaların birbiriyle görüşmesi gidip gelmeleri ve devlet başkanları ile buluşmaları insani bir haktır. Bunu engellemek doğru değildir dedi. Bu konuda hükümet nezdinde de girişimde bulunacaklarını ifade eden Başkan Kobaş bu yıl içinde sayın devlet başkanımızın Türkiye ve Sakaryadaki hemşerileri ile kucaklaşmaları için gerekli girişimlerde bulunacaklarını ve bu konuda Abhaz camiasının da arkalarında olduklarını belirtti.

Ekli Dosyalar

12 Temmuz 2018 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (543) 395 14 45
Reklam bilgi