Son Dakika Sakarya Haberleri

amp 14
amp 14

Bilgi Üniversitesi'nde Coşkulu Mezuniyet Töreni

İSTANBUL BILGI ÜNIVERSITESI SANTRAL KAMPÜSÜNDE MEZUNIYET TÖRENI MEZUNLARIN KEPLERINI HAVAYA ATMASIYLA KUTLANDI.

Haber albümü için resme tıklayın

Coşkulu ve geniş katılımla mezun olan öğrencilerin aileleri ve protokol ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul Kampüsünde mezuniyet töreni İstiklal Marşı okunarak başladı.

Lisans eğitimini tamamlamış cüppe ve keplerini giymiş Türk öğrenciler ile birlikte Amerika Avrupa Afrika ve Kafkaslardan da yabancı öğrenciler mezuniyet töreninde yerlerini aldılar.

BUGÜN MEZUN OLAN GENÇLERIMIZ GELECEKTE ÇOK ÖNEMLI GÖREVLER ÜSTLENECEKLER

Üniversite Rektör Vekili Prof. Dr. Ege Yazgan mezuniyet töreninde öğrencilere başarılar dilerken sonrasında öğrencilerin üniversite ve mezunlar derneği ile irtibatlarının ve ilgilerinin sürmesini istedi.

Rektör V. Prof. Dr. Yazgan Mezuniyet törenimizin Santralİstanbulda yapılıyor olması çok güzel. Kolay olmayan bir süreci tamamladınız. Sizler yüksek teknoloji ve iletişimin hızlı olduğu bir dönemde yetiştiniz. Güçlü akademik kadroya sahip Bilgi mezunu olmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız. Bilgiyi tercih eden sizlere ve sizlere her türlü desteği veren ailelilerinize teşekkür ediyorum. Bugün mezuniyet töreni ile mutluluğu birlikte paylaşıyoruz. 1996 Yılında kurulan üniversitemiz farklı disiplinlerde binlerce mezunu ile bizlerin ve Türkiyemizin yüzünü ağartıyor. Artık sizler de Bilgi Üniversitesi mezunu olarak hayatınızı sürdüreceksiniz. 4 veya 5 yıllık eğitiminizi tamamlamış bulunuyorsunuz. Bugün mezun olan gençlerimiz gelecekte çok önemli görevler üstlenecekler. dedi.

MIMARLAR TOPLUMA SAĞLAMLIK FAYDA VE GÜZELLIK KATMAKLA YÜKÜMLÜDÜR

Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili olarak Rektör V. Prof. Dr. Ege Yazgan konuşmasının devamında

Mimarlık Fakültesinde Dekan Vekili olarak benim için önemli bir süreç yaşıyorum. Mimarlık şehircilik tasarım insanların yaşam şekillerini belirler. Mimarlığı yalnız bir meslek olarak değil bir sanat bir yaşam biçimi olarak göreceğinizi biliyorum. Sosyal bir sanat ve sanatsal bir bilim dalı olarak da tanımlayabiliriz. Mimarlar topluma sağlamlık fayda ve güzellik katmakla yükümlüdür. Mimarlık Fakültesi kurulalı 21 yıl oldu. Bu yıl 18. mezunlarımız sizlersiniz. Mimarlık kariyerinizde başarılı kişilerin arasına şimdi sizler de katılacaksınız dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Mimarlık Fakültesi İşletme Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesindeki öğrenciler mezuniyet ve onur belgelerini Rektör Vekili Prof. Dr. Ege Yazganın elinden aldılar.

Sonrasında coşkuyla cübbeleriyle takım olan keplerini hep birlikte coşkuyla havaya attılar. Yeni mezunlar hocaları arkadaşları ve aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.

2018 Yılı Mimarlık Fakültesi Onur Derecesi ile mezun olan Zeynep Nur Şahbaz mezuniyet ve onur belgesini Rektör Vekili Prof. Dr. Ege Yazgan ve Mimarlık Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şebnem Yalınay Çinicinin elinden aldı. Mimarlık Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şebnem Yalınay Çinici Zeynep Nur Şahbazın mezuniyetini sarılarak tebrik ettikten sonra yaşam boyu başarı ve mutluluk dilekleri temennisinde bulundu. 1. sınıftan bugüne okul içerisindeki başarını azmini ve çalışkanlığını tebrik ediyorum okul harici gerçekleştirmiş olduğun sosyal sorumluluk görevlerinden haberdar oldukça gurur duyuyorum. Zeynepciğim adını ileride çok güzel yerlerde duyacağıma inanıyorum sözlerini ekledi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi mezuniyet törenine Türk Macar İşadamları Derneği TÜMİŞAD Başkanı ve Macaristan Fahri Konsolosu Osman Şahbaz Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya İstanbul Bilgi Üniversitesinin kurucu vakfı olan Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfının yönetim kurulu üyeleri Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Dr. Ecmel Ayral Rektör Yardımcısı Atilla Eriş Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Vekili Doç. Dr. Fuat Beyazıt Bilişim Teknolojisi Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Leyla Keser Berber İşletme Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr. Türkan Benan Orbay Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ali Demirci Sosyal ve Beşeri Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Pınar Uyan Semerci Bilişim Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Leyla Berber   Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Zeynep Şimşek Lisansüstü Programlar Enstitüsü Müdür Vekili Prof. Dr. Gonca Günay ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Türk Macar İşadamları Derneği TÜMİŞAD Başkanı ve Macaristan Fahri Konsolosu Osman Şahbaz ise İnsanın evladının böyle güzel ve duygusal mürüvvetini görmesi çok farklı bir duygu. Kızım Zeynep Nur Şahbaz beş yıl çok yoğun çalıştı. Bugün mezuniyet törenine katılmaktan ve kızımızın Mimarlık Fakültesinden onur derecesi ile mezun olmasından ailece büyük mutluluk duyuyoruz. İnşallah diğer mezun olan gençler gibi bahtının ve geleceğinin parlak önlerinin açık helal rızıklarla hayırlı bereketli hizmetlerde bulunmalarını diliyorum. Emeği geçen tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum dedi.

Tören sonrası Üniversite kampüsünde hazırlanan kokteylde ile birlikte aileler hoş zaman geçirdiler.

13 Temmuz 2018 - Ulusal


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (543) 395 14 45
Reklam bilgi