Vali Balkanlıoğlu Bu Renkli Festival Sayesinde Tüm Sektör Paydaşları İlimizde Buluşacak

Vali İrfan Balkanlıoğlu, SATSO’da gerçekleştirilen Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Koordinasyon Toplantısına başkanlık etti.

Haber albümü için resme tıklayın

Toplantı öncesi SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ile Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve’de yapılması planlanan Gıda İhtisas OSB’nin yer seçim konusuna ilişkin talep dilekçesini Sayın Valimize sundular. İlimiz ve ilçemiz ile çevresinin, ülkemizin sebze-meyve depolarından olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, Gıda İhtisas OSB ile ilgili bugüne kadar yapılanlar hakkında da başkanlardan bilgiler aldı.

Vali Balkanlıoğlu, daha sonra 26-29 Eylül tarihleri arasında Sapanca Fuar Alanında gerçekleştirilecek olan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Koordinasyon Toplantısına katıldı. Sakarya Valiliği’nin yanı sıra, birçok kurum ve kuruluşun destekleri ile gerçekleştirilecek olan organizasyonun her aşamasında büyük gayret gösteren tüm paydaşlar ile istişarede bulunduklarını belirten Vali Balkanlıoğlu, Eylül ayında yapılacak olan fuarın hem sektöre hem de ilimiz ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Vali Balkanlıoğlu, ilimiz ve ülkemizdeki tüm iç pazar tüketici odakları ile dış pazar tüketici odaklarının bir araya getirilmesinin hedeflendiği bu renkli festival sayesinde, tüm sektör paydaşlarının ilimizde buluşacak olmasının da çok önem arz ettiğini sözlerine ekledi.

Ekli Dosyalar

08 Ağustos 2018 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz