TÜGVA Zarafet Akademi Programı

Zarafet Akademi, 25 Temmuz Çarşamba günü Ofis Sanat Merkezinde başladı. Açılışta söz alan Kadın ve Aile Koordinatörü Zeynep Kalem Kaya, TÜGVA bünyesin...

Haber albümü için resme tıklayın

Zarafet Akademi, 25 Temmuz Çarşamba günü Ofis Sanat Merkezinde başladı. Açılışta söz alan Kadın ve Aile Koordinatörü Zeynep Kalem Kaya, TÜGVA bünyesinde yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi vererek, tüm katılımcıları vakıfta gönüllü olmaya davet etti.

Ardından söz alan TÜGVA Sakarya İl Temsilcisi Muhammet Fatih Yahşi ise, Kadın ve Aile Koordinatörlüğü’nün yapmış olduğu çalışmaların temelde kadına, genelde aile ve dolayısıyla topluma dokunan çalışmalar olması sebebiyle önem arz ettiğine vurgu yaptı.

Akademi, ilk haftasında Zarif İnsan’ın özellikleri konu başlığıyla sunumlarını yapan Reyhan İsen ve Osmanlı’da Zarafet konu başlığıyla sunumlarını yapan Prof. Dr. Mustafa İsen’i konuk etti.

İkinci haftasında ise Lisanda Zarafet konu başlığı ile akademisyen Turgay Ovalı’yı ve İkramda Zarafet konu başlığı ile sunumlarını yapan Gastronomi Uzmanı Aycan Serbest’i konuk eden Zarafet Akademi programı üçüncü haftasında Sakarya İl Müftülüğü Vaizelerinden Ferda Yıldırım’ın Aile’de Zarafet ve akademisyen Hediye Bolelli’nin İbadette Zarafet konuları ile devam etti.

Akademi her hafta Çarşamba günü Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilmekte olup, son programını 15 Ağustos’da yazar Mustafa Toprak ile akademisyen Halil İbrahim Uzun ‘un Sadelikteki Zarafet ve Bereket ve akademisyen Ayşegül Mete’nin İnsan İlişkilerinde Sabır ve Zarafet konu başlıklı sunumları ile yapacaktır.

Ekli Dosyalar

09 Ağustos 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz