Hani satışlarda usulsüzlük vardı? hani TOKİ ile rant sağlanmıştı?

Adalet er ya da geç mutlaka tecelli eder…

Haber albümü için resme tıklayın

Hiçbir yalan sonsuza kadar sürmez… Günün birinde mutlaka ortaya çıkar…

Ferizli’de adalet yerini buldu. Belediye başkanımızla ilgili ortaya atılan Ağacık parselleri ve TOKİ projesinde rant sağlandığı iddialarının asılsız olduğu ortaya çıktı ve iç işleri bakanlığınca belgelendi.

Varan-1

Hani Ağacık parsellerinin satışında TOKİ araya katılarak rant sağlanmıştı?

Defalarca belediye meclisini işgal eden bu iddianın iftira olduğu Bakanlıkça belgelendi.

Ferizli’de Sayın Başkana çoğu önyargılı cephe alan grupların olduğu herkesçe bilinir.

Zaten muhalefetin işi budur ve normaldir. Ama Ferizli’de muhalefet yönetime aksayan yanlarını gösterip yeni ufuklar açacağına, maalesef bu grupların güdümüne girmiştir. Bunu yaparken ne acıdır ki il yönetimlerini de nahak yere iftirayı savunur duruma düşürmüşlerdir. Bunun bariz örneği aşağıda özetleyeceğimiz Ağacık İhalesidir.

Çok değil; yaklaşık 6-7 ay önce; MHP İl Başkanı(şuan milletvekili), MHP Ferizli İlçe Başkanı ve Meclis üyeleri ortak basın bildirisi düzenlemişlerdi.

Ellerinde delil olmadan, Ağacık Mahallesinde iki parselin ihalesinde usulsüzlük olduğunu, TOKİ projesiyle oradan rant sağlandı iddiasıyla beyanatlar yayınlamışlardı. Neşriyat hesapları yaparak, sosyal medya ve gazetelerden manşet manşet paylaşmışlardı. Aylarca Sakarya gündemine sakız gibi yapıştırmışlardı.

Nedendir bilinmez MHP İl ve İlçe Yönetimi dâhil iddiayı ısrarla tekrarlamıştı.

Belediyemizde o zaman konuyu delileriyle birlikte açıklayarak bir usulsüzlüğün olmadığını kamuoyuna duyurmuştu.

Fakat yine de kendileri çalıp kendileri oynamaya devam ettiler.

Başkana hunharca saldırarak, ön yargılı tavırlarını sürdürdüler.

Bunun üzerine Belediye Başkanı Ahmet Soğuk konu araştırılsın diye iç işlerinden müfettiş istediğini yazılı olarak bakanlığa bildirdiğini kamuoyuna açıklamıştı.

Ankara’dan müfettişler geldi ve derin bir araştırma ile gerekli çalışmasını yaptılar. Hazırladıkları kapsamlı raporu da iç işleri bakanlığına sundular.

İşte bu rapor, “Hem Ağacık’ta ki parsel ihalesinde, hem de satışlarda belediyenin bir usulsüzlüğünün olmadığını belgeleriyle ortaya döktü.” Kısacası konuyla ilgili iddiaların asılsız olduğu ve belediyenin usulsüz iş yapmadığı İç İşleri Bakanlığınca belgelendi.

Müfettişler araştırma yaparken muhalif grup ellerini ovuşturmaya başladı. Basınları başkanın şoförünün kaçtığını bile yazdı.

Şimdi MHP’li kardeşlerimize soralım:

Hani yolsuzluk vardı? Hani rant sağlanmıştı?

Yalan ve palavra…

Gelelim bundan sonrasına:

Delilsiz iddialarla yaygara yapan MHP’li kardeşlerimiz; o gün çok esip gürlediniz. Ama bugün rüzgâr ters yönden esti. O gün MHP grup başkan vekili kardeşimiz mecliste attığı nutukta: “3 mahkeme vardır: 1. İnsan Vicdanı. 2. Devlet Mahkemeleri. 3. Mahkeme-i Kübra.” Demiş ve bu suçlamaları tekrarlamıştı.

Şimdi Başkan hakkındaki ortaya attığınız iddiaların boş olduğu ortaya çıktı. Acaba vicdanları sorgulayan bu kardeşimiz ne der?

Sayın Başkanın normal mahkemesi sonuçlandı ve bitti. Aşağıda sunacağımız belge ile vicdan mahkemesi de bitti.

Ancak sizinle olan mahkeme-i Kübra işini biz bilemeyiz. Onu bilen bilir. Acaba Sayın başkandan özür dileyip helalleşebilecek misiniz? Yoksa Mahkeme-i Kübra’ya mı bırakacaksınız?

Dileğimiz şu güzel ilçemizde yönetici pozisyonunda olanların birbirlerini suçlarken daha dikkatli olmaları ve musalla taşında olana rahatça haklarını helal edebilmeleridir.

İçişleri bakanlığınca onaylanan o belgeyi aşağıda sunuyoruz:

Ekli Dosyalar

09 Ağustos 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz