Şehrin kuzeyinde bir proje daha tamamlandı

SASKİ tarafından şehrin kuzeyinde hayata geçirilen bir çalışma daha tamamlanarak devreye alındı. Genel Müdür Dr. Rüstem Keleş, Karasu’nun Kurudere ve...

Haber albümü için resme tıklayın

SASKİ tarafından şehrin kuzeyinde hayata geçirilen bir çalışma daha tamamlanarak devreye alındı. Genel Müdür Dr. Rüstem Keleş, Karasu’nun Kurudere ve Yeşilköy Mahallelerine Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde arıtılan bol, sağlıklı ve kaliteli içmesuyunu ulaştıracak projenin tamamlandığını açıkladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehrin kuzeyinde hayata geçirilen bir proje daha tamamlanarak devreye alındı. Karasu’nun 19 mahallesini kapsayan projenin ilk etabında Kurudere ve Yeşilköy Mahallelerini sağlam içmesuyu altyapısıyla buluşturduklarını söyleyen SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin her bölgesinde, çok uzun yıllar boyunca vatandaşlarımıza en iyi içmesuyu hizmetini verebilmek için projeler üretiyor, bu projeleri bir bir hayata geçirmeyi sürdürüyoruz. Karasu ve Kocaali ilçelerimiz için de entegre bir içmesuyu altyapısı oluşturuyoruz. Bunun önemli ayaklarından birisini oluşturan ve 19 mahalleyi kapsayan projenin ilk etabını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Hayırlı olsun” diye konuştu.

3,3 milyonluk yatırım

Projenin ilk etabı kapsamında 3,3 milyonluk bir yatırımı hayata geçirdiklerini belirten Dr. Rüstem Keleş, “Kurudere ve Yeşilköy Mahallerimiz için toplam 10 kilometre uzunluğunda içmesuyu hattı inşa ettik. 600 metreküp hacme sahip depoyu tamamladık. Hattımızı kısa süre önce devreye alarak vatandaşlarımızın musluklarına Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde arıtılan birinci sınıf içmesuyunu ulaştırdık. Bu projemiz Karasu ve Kocaali için hayata geçirdiğimiz entegre içmesuyu ağına dahil olacak. Şu anda bölgede 45 milyonluk içmesuyu projemiz devam ediyor. Çamdağı Barajı için hazırlıklarımız sürüyor. Tüm bu çalışmalarımız tamamlandığında bölgede uzun yıllar içmesuyu anlamında hiçbir sıkıntı yaşanmayacak” ifadelerini kullandı.

Ekli Dosyalar

24 Ağustos 2018 - Sakarya haber


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz