15 Temmuz Hendek Şubesi Açıldı

15 TEMMUZ MILLI İRADE DERNEĞI HENDEK ŞUBESININ AÇILIŞI YAPILDI.

Haber albümü için resme tıklayın

Dernek binasında düzenlenen açılış törenine  25. Dönem Sakarya Milletvekili ve 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci Kaymakam Orhan Burhan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin 15 Temmuz Milli İrade Derneği Akyazı Şube Başkanı Ali Gezer Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula AK Parti Kadın Kolları Başkanı Bedia Yılkın Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri muhtarlar daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

DARBELERI UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz Milli İrade Derneği Hendek Şube Başkanı Orhan Aydın açılış konuşmasını yaparak 15 Temmuz Milli İrade Derneğinin kuruluş amacı sadece 15 Temmuz ihanetini unutturmak değil. Derneğimizin amacı darbelerin nedenlerini günümüzdeki gençlerimize anlatarak geçmişi unutturmadan bu günkü Türkiye Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olması için nesilden nesile sürdürmektir. Çanakkalede Sakaryada Dumlupınarda daha birçok kurtuluş mücadelesinde ve 15 Temmuz daki gibi mücadele eden analarına babalarına kardeşlerine atalarına layık genç nesli milli manevi ve dini değerlerine sahip bir şuur ile yetiştirmektir. İşte bu şuurla yetişen gençlerimiz var olduğu müddetçe bu millete bir daha hiç kimse 1960ları 70leri 80leri ve 15 Temmuzları yaşatamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz ilelebet yüzyıllar boyunca payidar kalacaktır diyerek katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür etti.

SADECE 15 TEMMUZ DEĞIL 1980 IHTILALINI DE YAŞADIK VE ÖĞRENDIK

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de konuşmasında 15 Temmuzu yaşadık unutmayacağız unutturmayacağız. Sadece 15 Temmuz değil 1980 ihtilalini de yaşadık ve öğrendik. 15 Temmuz darbe girişimini yaşayan ve canı gönülden mücadele eden nesiller olarak bizden sonraki gençlerimize kardeşlerimize bu darbeyi anlatmak ve bir daha ülkemizde darbelerin konuşulmadığı yüzyılları yaşamak için mücadele edeceğiz.  15 Temmuz Milli İrade Derneğimizin kuruluş amacı da buydu. Milli İrade Derneği Genel Başkanlığı tarafından sadece Hendekte değil Sakaryada ve ülkemizin her yerinde hatta yurtdışında bile şubelerinin açılmasını diliyoruz. Allah güzel hizmetler yapmayı nasip etsin diyerek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

15 TEMMUZ TÜRKIYE CUMHURIYETININ ÇOK ÖNEMLI DÖNÜM NOKTALARINDAN BIRIDIR

25. Dönem Sakarya Milletvekili ve 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci 15 Temmuzun  Türkiye Cumhuriyetinin çok önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirterek İçimizde ve dış güçlerde birlikte hareket eden insanların 1960da 1970de ve 1980de olduğu gibi Türkiyemizin ne zaman başarıya gittiği dönemler varsa sekteye uğratmak için dış güçlerle işbirliği içerisinde ülkemizin üzerinde büyük oyunların oynandığı günün adıyla kurulmuş olan bir dernektir. Bu derneğin en önemli konusu bundan sonra bu millet 1960ları yaşamayacak başını önüne eğerek ağlamayacak. 1980 Yılındaki darbenin olduktan sonraki acı faturasını hep birlikte yaşadık. 17 Eylül de önemli günlerden birisiydi tüm ülke insanının ağladığı dönemdi Adnan Menderesin asıldığı gündü. Dünyanın her yerinde kabul gördüğü ezanın Menderes tarafından yeniden okutulduğunu bu millet unutmadı. 1960ları bir daha yaşamamak için kendimize ve gençlerimize unutturmayacağız unutmayacağız. 15 Temmuz Derneğimiz 1982 Anayasasına hayır veren Ramaslı Köyü bugünkü adıyla Topağaç Köyünde 12 Eylül de büyük bir program yaptık. Derneğimiz gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirecektir. Akyazıda ilk şubemizi açtık ve bugün de Hendek şubemizin açılışını yapıyoruz. Hendekimize hayırlı olsun dedi.

15 TEMMUZ BIR IHANET GÜNÜDÜR VE IHANET GÜNÜ OLARAK DA TARIHE GEÇTI

Kaymakam Orhan Burhan da bir konuşma yaparak 15 Temmuz bir ihanet günüdür ve ihanet günü olarak da tarihe geçti. Bir daha darbeleri yaşamak istemeyen Türk halkı darbeye dur dedi.  Bu darbe girişiminin en etkin yaşandığı yerlerden birisi de Sakarya oldu. Sakarya halkı da Valiliği işgale kalkışan tüm darbecileri püskürttü. İçimizdeki hainlerin gerçek yüzünü görmüş olduk. Ülkemizde yuvalanan bu hainlere devletimiz gerekeni yaptı. Darbelerin unutulmaması ve unutturulmaması için elimizden geleni yapacağız. 15 Temmuz Milli İrade Derneği Hendek Şubesi ilçemize hayırlı olsun dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahinin duası ile birlikte hayırlı olsun dilekleriyle protokol tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Açılış sonrası misafirler derneği gezdi. Misafirlere ikramlar yapıldı.

Ekli Dosyalar

18 Eylül 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz