Ak Parti Hendek Danışma meclisi toplandı

Ak Parti Hendek İlçe Teşkilatı Eylül ayı danışma meclisi toplantısı gerçekleşti.

Haber albümü için resme tıklayın

Ak Hendek Eylül ayı danışma meclisi toplantısı Atatürk Parkı Kongre salonunda yapıldı

Danışma Meclisine Milletvekili Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Ak Parti il Başkanı Fevzi Kılıç, Hendek Belediye Başkanı, İrfan Püsküllü, Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu,  Büyük Şehir Belediye Başkan vekili Şenay Sakal, Ak Parti Akyazı ilçe Başkanı, Ak Parti Hendek Kadın Kolları başkanı Bedia Yılkın, Gençlik kolları Başkanı Fadıl Fide, STK başkanları, Hendek Belediye Meclis üyeleri,  Muhtarlar, Ak Parti Hendek mahalle temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Danışma Meclisi Divan Teşekkülü ile Başlayan Oturumda İlk Konuşmayı Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Al Kemal Sofu yaptı, Sofu sözlerinde’’ Eylül ayı ilçe danışma meclisine hoş geldiniz, öncelikle hicri yılınızı tebrik eder muharrem ayının hayırlara vesile olmasını dilerim. Ülkemiz çok önemli bir süreçten daha geçmektedir.  Gezi olayları ve 15 Temmuz Hain darbe girişimi ile diz çöktüremedikleri milletimize ve Cumhur Başkanımıza bu sefer ekonomi üzerinden saldırarak diz çöktürtmek istemektedirler. Tabi ki olay bir rahip s 400 meselesi olmadığını hepimiz biliyoruz. Bizden, güçlü Türkiye olma sevdamızdan, lider ülke olma sevdamızdan vazgeçmemizi istemektedirler. Suriye’den çıkmamızı, Güneyimize bir terör devleti kurmamıza müsaade etmemizi . Filistin ve Myanmar gibi mazlumlara destek olmamızı kısaca ümmetin ümidi olmamızdan vazgeçmemizi istemektedirler. Bugün ülkemize ve Cumhurbaşkanımıza liderimize her zamankinden daha fazla sahip çıkma günüdür. Bunun her birimiz bilinci içerisindeyiz. 7 yıllık ilçe başkanlığımız süresince girdiğimiz tüm seçimlerde güçlü teşkilat yapımız sayesinde oylarımız arttırarak zaferle çıktık. Her seçimde Sakarya ortalamamızın üzerinde oy alarak Partimize destek olduk. Bu sonuçlara katkı sağlayan tüm teşkilat mensuplarımıza ve hem şerilerimize can gönülden teşekkür ediyorum. Yine yaklaşmakta olan yerel seçimlerde zaferle çıkmak ve reisimize en güzel şekilde destek olmak  için belediye başkanlığımızdan mahalle başkanlarımıza, meclis üyelerimizden, sandık üyelerimize, kadın kolları üyelerimizden, gençlik kolları üyelerimize, ana kademe yönetim kurulu üyelerimizden tüm üyelerimize kadar tüm teşkilat mensuplarımız aşkla ve heyecanla göreve hazırdırlar. Sözlerimi bitirirken 2018- 2109 eğitim, öğretim yılının başlamasıyla ilçemizdeki toplam 16150 öğrencimize   196 si bu yıl göreve başlayan 978 öğretmenimize tüm velilerimize üniversite öğrencilerimize ve hocalarımıza başarılar diliyorum’’ dedi..

Daha sonra Konuşmasını yapmak için Kürsüye Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Bediha Yılkın akabinde Ak Parti gençlik kolları başkanı Fadıl Fide gelerek birer selamlama konuşmasında bulundular.

Konuşma sırası gelen Başkan Püsküllü sözlerinde’’ ilçemize  böyle güzel bir eseri, bu Parkı kazandıran Büyük Şehir Belediye Başkanlığına teşekkür ediyorum. Hendek Halkına Teşekkür ediyorum. Güzel bir eser oldu. İnşallah halkımızda bunun  değerini bilerek, koruyarak kullanmaya devam eder. İnşallah yakın zamanda kafeterya bölümünü de açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Tabi Hendek belediyesi özellikle  2019 yerel seçimlerden önce son yazı geçiriyor. Yani şuan yoğun bir şekilde ekiplerimiz ama uzak mahallelerde ama şehir merkezinde ciddi anlamda çalışıyor. Ben bu çalışmalardan ziyade sizlere Hendek Belediyesinin sosyal faaliyetleri hakkında bilgi vermek istiyorum. Çünkü bunlara daha yeni başladık özellikle bu yıl ilk okula başlayan çocuklarımıza hoş geldin projemiz var. Sınıflarında Hacivat Karagöz oyunları ile katılarak kendilerinin hem okula alışması hem adaptasyon  problemlerini  hızlı bir şekilde çözmeyle alakalı böyle bir faaliyet e başladık.

On bine yakın hanımefendiyi biz deniz ile buluşturduk. Güzel bir organizasyon oldu. Biz şuna şükrediyoruz en azından kazasız belasız atlattık. Yoğun bir talep var inşallah Allah nasip ederse seneye de hanımlarımıza bu hizmeti sunacağız. Beyler tarafından şikayetler var onlarıda göz ardı etmeyeceğiz.

Özellikle hoş geldin bebek projemiz şu anda 1 yıldan beri oturmuş bir şekilde devam ediyor. Ama bunun yanında özellikle üniversitemizle beraber mutabakat yaptık imzalarımız attık. Beyaz masanın daha profesyonel şekilde oluşmasında ve bununla beraber çocuklarımızın daha güzel yetişmesi ile alakalı özellikle 9 ve 2 yaş gruplarındaki çocuklarımızın tümünün isim telefon numaraları aileler internet üzerinde öğretmenlerinle  yazışarak bu yıl gelişimi takip ediyorlar.

Bu  yıl ilk defa son sınıf öğrencilerimize takriben 1000e yakın öğrencimizi tarihlerini öğrensinler, yerinde görsünler diye önce Bilecik, daha sonra sonra Söğüt ilçesine gönderdik, her öğrencinin iaşelerini de karşıladık’’ şeklinde konuştu.

Ak Parti 25. dönem Sakarya milletvekili Ali İnci konuşmasında’’ Ülkemiz 24 Haziran sonrası Başkanlık sistemine geçti, ancak Sakarya Hendek gittiğim her yerde söylenen bir olay var  ekonomiyle alakalı var mı,  yok mu olduğu belli olmayan Cumhurbaşkanımızın da kesinlikle bunun  oyun olduğunu, psikolojik olarak ta insanlarımızı etkilediğini  ortaya koyuyor ve konuşuyor. Sizler dinliyorsunuz televizyonlarda. Ben şunu hatırlatmak isterim. Benim yaşımda olanlar bilirler. 1970 lerde yağ kuyrukları vardı ülkede yağ yok muydu, vardı. Mazot kuyruğu vardı, mazot yok muydu, vardı,  ardadan tenekeyle çıkartıyorlardı. Ne için di 80 İhtilalini hazırlamak için. Ekonomik olarak milleti bezdirdiler. Dedikleri bir olay var Asker gelsin artık. Kim gelirse gelsin, Rusya gelsin biz kanımızı doyuralım başka bir şey istemiyoruz. 80 ihtilalini Kenan Evrenin dediği gibi 1 yıl geciktirdik. Hazır değildi 1 yıl daha geciktirdik. Baktığınız zaman 2 eylüldeki o darbe olayını millet kabüllendi.

 Biz 15 Temmuz Milli İrade Derneği olarak 12 Eylül ile ilgili 1982 Anayasasına red oyu veren Akyazı Ramaslı Köyü’nde program yaptık. Ekonomik olarak Türkiye’yi çökertmeye çalışan dış güçlere taviz vermeyeceğiz. Ülkemiz üzerinde şuan büyük oyunlar oynanıyor. Birlik ve beraberlikle bu zor günleri de atlatacağız inşallah “ dedi.

Bir ülkeyi yönetmenin en önemli nedenlerinden birisi de ekonominin düzgün olmasıdır

Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç da konuşmasında “ Her seçimin farklı bir atmosferi var. 2007 Seçimlerinde partimiz iktidar oldu. AK Partinin kalıcı olduğu seçimler 2011 seçimleriydi. 24 Haziran seçimleri ile de yeni sisteme Başkanlık sistemine geçildi. Türkiye’de ekonomi üzerine oynanan oyunlar var. Bir ülkeyi yönetmenin en önemli nedenlerinden birisi de ekonominin düzgün olmasıdır. Biz hep beraber çalışıyoruz. İnşallah hep birlikte yerel seçimleri de güzel bir şekilde sonuçlandırırız.

Biz güçlü bir devletiz, başımızda da güçlü bir lider var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, ülke gündemini değerlendirerek başladığı konuşmasında “ Seçimlerdeki başarıdan dolayı teşekkür ediyorum. Hendek Sakarya’nın en güzel ilçelerinden birisidir. İlçelerin toplamından bu başarılar ortaya çıkıyor. Genel Başkanlığı büyük bir sorumluluk, bunda hepinizin emeği vardır teşekkür ederim “ diyerek Sakarya’daki yatırımlardan bahsetti.

Yavuz, konuşmasında  “ Sakarya’da yeni doğum hastanesi yapılacak. Doğum Hastanesinde anne oteli olacak. Annelerimiz orada otel konforunda kalarak çocuğuna bakabilecek.  Hastanelerimizde uzman doktorlarımız var, insanlar artık başka illere gitmiyorlar. Bin yataklı hastane hayalimiz var oda olacak inşallah. Sakarya’da ikinci üniversiteyi kurduk “ dedi.

Yavuz “ Biz güçlü bir devletiz, başımızda da güçlü bir lider var. Böyle bir liderimiz varken, bu millet de onun arkasından gider. Sonuna kadar Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize sahip çıkacağız. Hiçbir zaman ümitsizliğe düşmeyeceğiz.  “ diyerek, gündemi değerlendirdi.

Konuşmaların ardından partide emeği geçen üyelere teşekkür plaketi verildi. 

Toplantı sonunda misafirlere aşure ikramı yapıldı.

 

 

 

26 Eylül 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz