Geyvede Okul Aşı Günleri Uygulaması Başladı.

Geyvede 2018-2019 Eğitim Yılı İçin Halk Sağlık Müdürlüğü Merkez Toplum Sağlığı ekipleri tarafından organize edilen okul aşıları ilçe genelinde başladı...

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Geyvede 2018-2019 Eğitim Yılı İçin Halk Sağlık Müdürlüğü Merkez Toplum Sağlığı ekipleri tarafından organize edilen okul aşıları ilçe genelinde başladı.

Geyve Toplum Sağlığı Merkezi elemanlarınca öğrencilerde aşı ile korunabilir hastalıkların ortaya çıkışını engellemek ve bu hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin ve sakatlıkların önüne geçmek amacıyla bağışıklama danışma kurulunun önerdiği difteri ve tetanos aşısı yapıldığı belirtildi.

Açıklamada 1. sınıf öğrencilerine 4lü karma difteri boğmaca tetanos polio ve KKK Kızamık Kızamıkçık Kabakulak aşıları 8. sınıf öğrencilerine ise TD tetenoz difteri aşısı uygulandığı Aşı çalışmasının ilçe genelindeki tüm okullarda yapılacağı aşılama programında hedefin tüm öğrencilerin aşılanması olduğu kaydedildi..

Toplum Sağlığı Merkezi yetkililerince Günümüzde insanları bulaşıcı hastalıklara karşı korumada aşılar kadar etkili güvenli kolay ve maliyeti etkin başka bir tıbbi uygulama aracı yoktur. Aşıların yerine koyabileceğimiz başka bir araç ya da uygulama da bulunmadığı ifade edildi..

Kampanyaya velilerden de destek isteyen yetkililer Kampanya kapsamında ilkokul ve ortaokul çağındaki tüm öğrencilerimizi aşılamayı hedefliyoruz. Bizlerin istediği aşılama çalışmalarına bütün öğrencilerimizin katılmasıdır. Bu yüzden velilerimizin desteğine özellikle ihtiyacımız olduğu belirtildi.

-------------------------

GÖNDEREN: Erdinç Tuna geyvemedya@gmail.com GÖNDERILDI: 27 Eylül 2018 Perşembe 09:34 KIME: erdinctuna68@hotmail.com KONU:

27 Eylül 2018 - Bilim- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.