Yarıştırmayan Sınav

Adabilim Okulları Akademik Takip Komisyonu tarafından 5. sınıf ile 12. sınıflar arası öğrenciler için her hafta düzenli olarak KTS Konu Tarama Sınavı...

Haber albümü için resme tıklayın

Adabilim Okulları Akademik Takip Komisyonu tarafından 5. sınıf ile 12. sınıflar arası öğrenciler için her hafta düzenli olarak KTS Konu Tarama Sınavı yapılıyor.

Öğrencilerin her hafta derslerde görmüş oldukları konulardan oluşan ve soruların tamamını okul öğretmenlerinin hazırladığı Konu Tarama Sınavı her cumartesi düzenli olarak yapılıyor. Öğrencilerin konu eksikliklerinin tespit edilerek etüt programının uygulandığı sınav öğrencilerin karma şekilde farklı sınıflarda ve resmi sınav düzeninde gerçekleştiriliyor. Çıkan sonuçlardan ailelerde düzenli olarak bilgilendirilerek öğrencinin gelişimi takip ediliyor.

Sınav içeriği ile ilgili bilgi veren Adabilim Okulları Anadolu Lisesi Rehberlik Öğretmeni Sabire Girgin Kurumumuz bünyesinde gerçekleştirdiğimiz bu sınavın gayesi öğrencilerimizi bir ayrıştırmaya bir yarışmaya tabi tutmak değil aksine hem ileriye dönük resmi sınavlarda hem de okul içi sınavlarda öğrencilerimizin hazır olmalarını sağlamak. Bu sınavlar için konu eksiklerini gidermek ve daha sonra doğabilecek sorunların önüne geçmek. İki haftadır devam ettiğimiz sınavlardan edindiğimiz gözlem ise ileriye dönük verimli sonuçlar alacağımız yönünde diyerek sözlerini tamamladı.

08 Ekim 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz