Okulları Hapishaneye Çevirdik

Adabilim Anadolu Lisesi Öğrenci-Yazar Buluşmaları etkinlikleri kapsamında edebiyatımızın usta yazarlarından Cahit Zarifoğlunun öğrencisi Mustafa Özçel...

Haber albümü için resme tıklayın

Adabilim Anadolu Lisesi Öğrenci-Yazar Buluşmaları etkinlikleri kapsamında edebiyatımızın usta yazarlarından Cahit Zarifoğlunun öğrencisi Mustafa Özçelik ile Neden Okumalı Ne Okumalı konusu üzerine bir söyleşi gerçekleştirdiler.

Neden okumalıyız Ne Okumalıyız başlığıyla gerçekleştirilen söyleşide Yazar Mustafa Özçelik eğitim sistemimiz üzerine değerlendirmelerde bulunarak Okumaya toplumsal bir cazibe yükleyemedik. Televizyonlarda ve dizilerde kitap okuyan bir kahramanımız yok. Okulları hapishaneye öğretmenleri gardiyana dönüştüren bir eğitim sistemimiz var. Kendini okulda tutsak hisseden öğrenci tatili sever okulu değil. Modern çağda insanımızın anlam dünyası çok dar. Sorularımız cevap buldukça önümüzdeki karanlık kaybolur. Onun için okumak sorgulamak ve hakikatin izini sürmek zorundayız dedi.

Her kitabın okunup okunamayacağı ile ilgili soruya da şöyle cevap veren Mustafa Özçelik Okumak insanı bir eylemdir fakat kelimeler bizi kontrol altında tutar kitaplar bize ödetir. O yüzden okuduğumuz yazarlarını hakikat adına bir kaygısı olmalıdır. Lise dönemindeki öğrencilerimiz içinse öncelikli tavsiyem klasik eserleri bitirmeleridir dedi.

Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen söyleşi sonunda öğrencilere Mustafa Özçelikin üniversite yıllarından hocası olduğunu hatırlatarak kendisine davete icabet ettikleri ve vakit ayırdıkları için teşekkür etti.

Ekli Dosyalar

11 Ekim 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz