Cumhuriyet İlkokulunda 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü Programı

SUYA SABUNA DOKUN, MİKROPLARDAN KORUN, GÜLÜMSE NEŞEYLE BU BİR OYUN

+1
Haber albümü için resme tıklayın

15 Ekim Dünya El Yıkama Günü dolayısıyla Hendek Cumhuriyet İlkokulunda gerçekleşen etkinlikte çocuklara 5 endikasyon kuralına göre el yıkama teknikleri müzikli bir şekilde oyunla anlatıldı.

Dünya El Yıkama Günü sebebiyle Hendek Cumhuriyet İlkokulunda gerçekleşen etkinliğe Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr.Burcu Başaran  Güngör, Hendek Cumhuriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Mustafa Mengi, okul öğretmenleri ve İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli katılım sağladılar. Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünden Uz. Hemşire Deniz De Asis'in sunumu ve oyun etkinliğiyle tamamlanan etkinlik,oyunla el hijyeni alışkanlığının  geliştirilmesini hedefliyor.

Küresel El Yıkama Günü dolayısıyla  ishal ve akut solunum yolu enfeksiyonları gibi yaşamı tehdit edici hastalıkları önleyici en ucuz ve efektif yöntem olan el yıkama alışkanlığının çocuklarda refleks bir alışkanlık olarak geliştirilmesine dikkati çeken Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü bu konuda farkındalık yaratmayı  amaçlamaktadır.

Dünya Roman Günü dolayısıyla roman çocuklarına yönelik kendi kültürel müzikleriyle Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünün daha önce gerçekleştirdiği  “dansla el hijyeni” uygulaması da çocukları mutlu ederek özbakım alışkanlıklarını geliştirmeyi hedeflemişti.

Bütün bu etkinlikler yaşam kurtarıcı bir mesajı yaymak için gerçekleştirilmektedir:

" Temiz eller  çocukları ve yetişkinleri enfeksiyonlardan korumaktadır."

Ekli Dosyalar

17 Ekim 2018 - Bilim- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.