Öğretmenleri Yıldız Mutlu’ya sürpriz kutlama

Adapazarı Karaosman İlkokulunda bundan tam 50 yıl önce 1969-1974 yılları arasında aynı sınıfı ve sıraları paylaşan 1962-1963-1964 doğumlu zamanın öğre...

Haber albümü için resme tıklayın

Adapazarı Karaosman İlkokulunda bundan tam 50 yıl önce 1969-1974 yılları arasında aynı sınıfı ve sıraları paylaşan 1962-1963-1964 doğumlu zamanın öğrencileri kendilerini 5 yıl boyunca okutan 75 yaşındaki öğretmenleri Yıldız Mutluyu Öğretmenler Gününde de yalnız bırakmayarak muhteşem bir sürpriz hazırladı.

NOSTALJI HAVASINDA GEÇTI

Sakaryanın en eski okullarından Adapazarı Karaosman İlkokulunda 1969-1974 yılları arasında kendilerini 5 yıl önce boyunca okutan 75 yaşındaki öğretmenleri Yıldız Mutluyu 50 yıl sonra öğrencilerince sürpriz yapılarak öğretmenler gününü kutlandı. Türkiyenin çeşitli vilayetlerinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan emekli olan iş spor medya camiasında bulunan zamanın öğrencileri o yıllar aynı sıraları paylaştıkları sınıfta bir araya geldi. Öğrencilerini 50 yıl sonra aynı sınıfta ilk defa karşısında gören ve duygulu anlar yaşayan Öğretmen Yıldız Mutlu aynı heyecanla öğrencilerinin numaralarını okuyarak yoklama yaptı. Şuan Eskişehirde Doçent olan zamanın sınıf Başkanı Mehmet Keskinkol sınıf adına bir konuşma yaparak arkadaşlarının duygularını dile getirdi.

DUYGU YÜKLÜ ANLAR YAŞANDI

Öğretmeni Yıldız Mutlunun 1971 yılında kendisine hediye ettiği hatıra defterine yazdıklarını okuyan ve şuan TRT Spor Spikeri olan Erdoğan Arıkan o günleri hep birlikte yâd ederek duyularını gizleyemedi. Nostalji havasında geçen ve o yılların yâd edildiği buluşmada Karaosman İlkokulunun bahçesinde o yıllar oynadıkları oynayan zamanın öğrencileri adeta çocukluk günlerini yaşadı. O yıllar çekildikleri fotoğrafları bir arada toplayan öğrenciler o günlerine geri dönerek buluşmaları nostalji ve duygu yüklü bir havada geçti. Buluşmanın ardından hep beraber Saklı Gölde geçerek temek yedi.

İŞTE O ÖĞRENCILER

Aydın Yalman Ayten Güler Berrin Ortan Bülent Uçurumtaş Dursun Batman Emine Horoz Erdoğan Arıkan Funda Mutlu Hatice İmamoğlu Hatice Kırmış Hayriye Demir İsmail Çavuşoğlu Mehmet Keskinkol Mehmet Şenyüz Muharrem Kaplan Müjgan Tunç Nesrin Ardalı Nilgün Akyol Pakize Gürates Sabriye Özparla Uğur Çelikarslan Zekiye Turan Zeynep Usta ve Zıyadın Çimen.

Ekli Dosyalar

04 Aralık 2018 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz