SOFU MUHTARLARLA BİR ARADA

Ak parti İlçe başkanlığından istifa ederek, Belediye Başkan Aday Adayı olan Ali Kemal Sofu ve Hamit İsmailoğlu ilçemiz muhtarları ile bir araya geldi....

Haber albümü için resme tıklayın

Ak parti İlçe başkanlığından istifa ederek, Belediye Başkan Aday Adayı olan Ali Kemal Sofu ve Hamit İsmailoğlu ilçemiz muhtarları ile bir araya geldi.

Muhtarlar Derneğinde, gerçekleşen programa, Dernek Başkanı Emin Kula ve Muhtarlar tarafından yoğun katılım vardı.

Dernek Başkanı Kula “ Sayın Başkan Ali Kemal Sofu ve Hamit İsmailoğlu hoş geldiniz. Çıkmış olduğunuz bu yolda hayırlısını temenni ederim. Bizler Hendek Muhtarlar derneği olarak ilçemiz için en hayırlı sonucu temenni ediyoruz." Dedi.

Ali Kemal Sofu “Muhtarlar Derneği Başkanıma teşekkür ederim. İçimizden hayırlısı kimse o olmasını bende temenni ederim. İlçe Başkanlığım döneminde sık sık muhtarlarımızla çalıştık. Muhtarlarımızın mahallelerindeki sorunları gerek ilçemizden, gerek ilden, gerekse Ankara meclis yada Genel Merkezimize giderek beraber çözmeye çalıştık. Görev süremiz içerisinde ilçe Başkanlığımızda ilçemize dair sorun ve çözümlerle ilgilendik. Bu sorun ve çalışmalarla ilçe meselelerine vakıf olduğumuz şuuruyla bu göreve talip olmaya karar verdik."

Yerel seçimlerin değerlendirildiği programda konuşma yapan Sofu “Güçlü Devlet Yerelde Başlar”

“Belediye Başkanımız ile birlikte 7 aday adayıyız. Genel Merkezimiz kimi takdir ederse birlik beraberlik ve uyum içerisinde çalışacağız. İlçe Başkanı olarak edindiğim tecrübe neticesinde şunu net bir şekilde ifade edebilirim. 91 mahallemizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını çok iyi biliyorum. Görev sürem içerisinde her bir mahallemize en az 10 kere ziyaretlerde bulunduk. Dolayısıyla halkın taleplerini de, ihtiyaçlarını da, sorunlarına da vakıfız. Muhtarlarımızla koordineli çalışma sayesinde çözüme daha kolay ulaşıyoruz. Muhtarlarımız bizim ve ilçemiz için çok önemli bir yere sahip. Yerel idarelerin olmazsa olmazı bütün Muhtarlarımız ile sık sık fikir alış verişinde bulunuyoruz. Eğer Genel Merkezimiz bizi takdir ederse, bizler 91 Muhtarımız ve mahalle başkanlarımız ile istişare ederek, acil ihtiyaçlara göre yıllık plan ve programlar yapacağız. İlçe Başkanı olarak 6 seçim geçirdik. Çıtayı hep yukarılara taşıdık. Başarılı bir İlçe Başkanlığından sonra, Belediye Başkanlığında hizmet etmeye bizde varız dedik." Diyerek konuşmasını bitirdi.

Bir diğer Belediye Başkan Aday Adayı Hamit İsmailoğlu ise özellikle istişareye vurgu yaparak”Aday her kim olursa olsun Partimizin menfaati doğrultusunda, herkesle uyum, birlik ve beraberlik içinde çalışacağız. İstişare bizler için çok önemli en küçüğünden en büyüğü ile yaptığımız ve yapacağımız istişareler bizlerin yoluna ışık olacaktır. Biz Hendek için varız, Hendeğe adaleti tesis edebilmek için, herkese eşit hizmet götürebilmek için mevcut sorunlara vakıf olarak edindiğimiz bilgi ve tecrübe ile bu yola çıktık. Rabbimiz bizleri doğrudan ayırmasın, insanımıza faydalı işler yapmayı nasip etsin." Dedi.

Ekli Dosyalar

05 Aralık 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz