HENDEK’TE HER İKİ KİŞİDEN BİRİ ‘ALİ KEMAL SOFU’ DİYOR

HENDEK’TE HER İKİ KİŞİDEN BİRİ ‘ALİ KEMAL SOFU’ DİYOR Seçime sayılı günlerin kaldığı süreç içerisinde yapılan anketlerde artış göstermeye başladı. Bu...

HENDEK’TE HER İKİ KİŞİDEN BİRİ ‘ALİ KEMAL SOFU’ DİYOR

Seçime sayılı günlerin kaldığı süreç içerisinde yapılan anketlerde artış göstermeye başladı. Bu anketler içerisinde dikkat çeken özellik ise oy oranları arasındaki farklılık oluyor. Hendek’te bağımsız ve tarafsız haber ilkesi ile bilinen Hendek Haber’in dün gerçekleştirmiş olduğu ve 535 katılımcı oy kullandığı anketti ‘Hendek Belediye Başkanlık Anketi’nde Cumhur İttifakı AK Parti Hendek Belediye Başkan adayı Ali Kemal SOFU %56’lık bir destek görerek tamamladı.

Geçtiğimiz günlerde Adapazarı Akşam Gazetesi’nin yapmış olduğu benzer ankette ise katılımcı sayısı 299’du. Adapazarı Akşam Gazetesi’nin yapmış olduğu ankete göre daha fazla katılımcının oy verdiği bu ankette SOFU’nun en yakın rakibiyle arasında %20’lik bir fark görüldü.

Anket sonuçları hakkında açıklama yapan SOFU “İlçemizde 59910 seçmen var ankete katılım gösterenlerin görüşüne saygı duyduğumuz gibi geri kalan seçmeninde görüşüne saygı duymak gerekir. Yapılacak her anketle ortaya farklı sonuçlar çıkacaktır. Elbette bunlar seçim süreçlerinde genellikle yaşanan bir durum. Gerçek anketi 31 Mart günü sandıkta hemşerilerimiz yapacaktır. Sonuçta seçimi belirleyen oyların bütünüdür. Diğer gazetelerin yaptığı anketlere oranla 2 katına yakın bir ilgi gören anket sonuçları var karşımızda ve en önemlisi Hendek’in gazetesi, tarafsız yayın yapan kuruluşlardan biri. Bu sonuçlar çok kıymetli Hendek halkının bizlere göstermiş olduğu teveccühtür. İnşallah 31 Mart’ta sandık sonuçları ile çok daha gerçekçi bir sonucu ve sevinci halkımız ile paylaşacağız.” Dedi.

Ekli Dosyalar

14 Mart 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz