Hendek'in Yıldız Kızlarından Büyük Başarı

Türkiye Şampiyonasında Sakaryayı temsil eden Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu yıldız kız voleybol takımı Afyonkarahisarda düzenlenen yarı final müsaba...

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye Şampiyonasında Sakaryayı temsil eden Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu yıldız kız voleybol takımı Afyonkarahisarda düzenlenen yarı final müsabakalarında grubunu ilk ikide bitirmeyi garantileyerek 16 takım arasına girmeyi başardı.

Okul sporları kapsamında düzenlenen Türkiye Şampiyonasında Sakarya Şampiyonu olarak grup müsabakalarına katılan Şehit Mahmutbeyin yıldız kızları 6-9 Mart tarihleri arasında Edirnede grup birincisi olarak yarı final müsabakalarına katılmayı elde eden 32 takımdan biri oldu.

Afyonkarahisarda gerçekleştirilen yarı final müsabakalarında grubunun ilk maçında Samsun Çarşamba Atatürk Ortaokulunu 3-0 ikinci maçında ise Muğla Menteşe Türdü 100.Yıl Ortaokulunu tie-break setinde 15-7 yenen filenin sultanları grup ikinciliğini garantiledi. Bu sonuçla Türkiyede ilk 16 takım arasına girmeyi başaran Şehit Mahmutbey Ortaokulu bu kategoride Hendeke bir ilki yaşatmanın haklı gururunu yaşadı.

Öğrencilerin bu başarısının kendilerini oldukça mutlu ettiğini bildiren Okul Müdürü Recep YAZICI Bizlere bu mutluluğu yaşatan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizle yaklaşık üç senedir gece gündüz çalışan beden eğitimi öğretmenimiz Ercan AKSUnun azmi ve kararlılığı aramıza bu yıl katılan ve voleybolda ülkemizin sayılı isimlerden biri olan beden eğitimi öğretmenimiz İdris DEMİRin tecrübesi eklenince bu sonuç aslında şaşırtıcı değil. Her iki beden eğitimi öğretmenimize öğrencilerimizin yetişmesinde emeği olan Hendek Olimpik Akademi Spor Kulübüne ne kadar teşekkür etsek az. 80 binlik bir şehirden çıkan bu yürekler doğru isimlerle buluştuğu takdirde milyonluk şehirlerle ve yüksek bütçeli okullarla kıyasıya mücadele edilebileceğini bizlere kanıtlamış oldular. Kızlarımızın başarılarının devamını diliyoruz. dedi.

Recep Yazıcı yazicirecep@gmail.com 5 Nis 2019 Cum 22:20 tarihinde şunu yazdı:

Türkiye Şampiyonasında Sakaryayı temsil eden Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu yıldız kız voleybol takımı Afyonkarahisarda düzenlenen yarı final müsabakalarında grubunu ilk ikide bitirmeyi garantileyerek 16 takım arasına girmeyi başardı.

Okul sporları kapsamında düzenlenen Türkiye Şampiyonasında Sakarya Şampiyonu olarak grup müsabakalarına katılan Şehit Mahmutbeyin yıldız kızları 6-9 Mart tarihleri arasında Edirnede grup birincisi olarak yarı final müsabakalarına katılmayı elde eden 32 takımdan biri oldu.

Afyonkarahisarda gerçekleştirilen yarı final müsabakalarında grubunun ilk maçında Samsun Çarşamba Atatürk Ortaokulunu 3-0 ikinci maçında ise Muğla Menteşe Türdü 100.Yıl Ortaokulunu tie-break setinde 15-7 yenen filenin sultanları grup ikinciliğini garantiledi. Bu sonuçla Türkiyede ilk 16 takım arasına girmeyi başaran Şehit Mahmutbey Ortaokulu bu kategoride Hendeke bir ilki yaşatmanın haklı gururunu yaşadı.

Öğrencilerin bu başarısının kendilerine ve Sakaryaya haklı bir gurur yaşattığını bildiren Okul Müdürü Recep YAZICI Bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizle yaklaşık üç senedir gece gündüz çalışan beden eğitimi öğretmenimiz Ercan AKSUnun azmi ve kararlılığı aramıza bu yıl katılan ve voleybolda ülkemizin sayılı isimlerden biri olan beden eğitimi öğretmenimiz İdris DEMİRin tecrübesi eklenince bu sonuç aslında şaşırtıcı değil. Her iki beden eğitimi öğretmenimize öğrencilerimizin yetişmesinde emeği olan Hendek Olimpik Akademi Spor Kulübüne ne kadar teşekkür etsek az. 80 binlik bir şehirden çıkan bu yürekler doğru isimlerle buluştuğu takdirde milyonluk şehirlerle ve yüksek bütçeli okullarla kıyasıya mücadele edebileceğini gösterdiler. Kızlarımızın başarılarının devamını diliyoruz. dedi.

06 Nisan 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz