İlk Meclis Toplantısı yapıldı

31 MART YEREL SEÇIMLERI SONRASINDA HENDEK BELEDIYE BAŞKANI SEÇILEN TURGUT BABAOĞLU VE YENI MECLIS ÜYELERI ILK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTIRDI. Hendek Bele...

+1
Haber albümü için resme tıklayın

31 MART YEREL SEÇIMLERI SONRASINDA HENDEK BELEDIYE BAŞKANI SEÇILEN TURGUT BABAOĞLU VE YENI MECLIS ÜYELERI ILK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTIRDI.

Hendek Belediyesi Meclisinin  ilk toplantısında Hendek Belediyesinin başkan vekilleri Belediye Encümen üyeleri Meclis katip üyelikleri ile bazı komisyonların üyeleri seçildi. Hendek Belediyesinin yeni dönem ilk meclis toplantısında toplam 12 madde görüşüldü.

Hendek Belediyesi Nisan ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Başkanlığında Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti. Yeni meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

HENDEK IÇIN NELER YAPABILECEĞIMIZIN KONUŞULACAĞI BIR MECLIS TEMENNI EDIYORUZ

Toplantı öncesi konuşma yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu yeni meclisin hayırlı olması dileklerinde bulunarak 2019 Yılı Yerel Seçimlerinin ardından ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Yapılan seçimlerin başkanlıkları ve oluşan meclisinin Ülkemize milletimize ve en önemlisi de Hendekimize hayırlı olmasını diliyorum. Seçim dönemi bitti ve artık Hendek için neler yapabileceğimizin konuşulacağı bir meclisin temennisini her yerde söyledik. Bundan sonra da oluşan meclis tablosuna baktığımızda Belediye Başkanlığı bize tebliğ edildi ve halkımız aynı zamanda şunu söyledi. Burayı kutuplaştırmadan ayrıştırmadan tüm siyasi partilerin ortaklaşa gerçekleştireceği bir yönetim anlayışı ile Hendeki birlikte yönetin mesajı verdi. Biz de bu mesajı doğru alıyoruz ve yönetim anlayışımızda siz değerli meclis üyelerimiz ile birlikte akıl birliği ile doğru işleri birlikte onaylayıp yanlışın karşısında birlikte dikileceğimizi herkesin huzurunda söylemek istiyorum. Tüm siyasi parti meclis üyelerimizin de bizlerle aynı düşünce içerisinde olduklarını düşünüyorum. Bugün meclisimizde bazı görevlendirmeler yapılacak. İnşallah Hendekimizi hep birlikte yöneteceğiz diyerek gündem maddelerine geçti.

Gündemde bulunan 12 madde tek tek görüşüldü. Yapılan yoklamanın ardından Meclis Başkan vekillikleri Encümen Üyelikleri ve komisyon seçimlerine geçildi. Kapalı zarf usulü yapılan komisyon seçimlerinin tamamlanmasının ardından gündemdeki diğer maddeler de tek tek görüşüldü.

KOMISYON SEÇIMLERI SONUÇLARI ŞU ŞEKILDE

BELEDIYE MECLISI 1. BAŞKAN VEKILI Hamit Canlı  2. Başkan Vekili Hamdullah Akçay

BELEDIYE MECLISI KATIP ÜYELIKLERINE - Asil - Şamil Kabasakal ve Hüseyin Çetinkaya

Yedek Üyeliğe Ahmet Der Hasan Hüseyin Bıçakçılar

BELEDIYE ENCÜMENINE- 1- Hamit İsmailoğlu 2- Yaşar Aygüneş

BELEDIYE MECLISI PLAN VE BÜTÇE KOMISYONUNA- 1- Faruk Özel 2- Recep Yarıcı 3- Hasan Hüseyin Bıçakçılar

BELEDIYE MECLISI İMAR VE BAYINDIRLIK KOMISYONUNA- 1- Adem Sefa 2- Hızır Çağrı Güngör 3- Hüseyin Çetinkaya

BELEDIYE MECLISI HUKUK KOMISYONUNA- 1- Fethi Darol  2- Taner Yılmaz  3- Ahmet Ay

TÜRK DÜNYASI BELEDIYELER BIRLIĞINE BELEDIYEMIZI TEMSILEN- Asil Lokman İçöz  Yedek Aziz Koç

Seçimlerin ardından gündemde bulunan Belediye Meclisinin toplantı yer gün saat ve tatil zamanının belirlenmesi maddesi görüşülerek Meclis Toplantılarının her ayın ilk Çarşamba günü Saat: 15.00 da Meclis Salonunda yapılması ve meclis tatilinin de yine Ağustos ayında yapılması kararı görüşülerek kabul edildi.

Gündemdeki  Belediyemizin 2018 Mali yılı bütçesi kesin hesabının Plan ve Bütçe Komisyonuna ve İlçemiz genelindeki işletmelerin sundurma tarzı sistemleri kullanabilmesi için İmar Plan Notlarında değişiklik yapılması maddesi de İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi. Belediye Meclisi Denetim Komisyonu raporu hakkında meclis üyelerine bilgi verildi. Belediye Başkanının 2018 yılı faaliyet raporu da görüşülerek kabul edildi.

AK Parti Grup Başkanı Hamit İsmailoğlu da günden dışı söz alarak yeni meclisin hayırlı olması temennisinde bulunarak seçim çalışmaları boyunca ortaya koydukları saygılı siyaset için tüm başkan adaylarına teşekkür ederek hep birlikte Hendeke hizmet edeceklerini söyledi.

BAŞKAN BABAOĞLU AVUKATLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra Avukatlar Günü nedeniyle Avukat Ahmet Ay ve Avukat Fethi Darola Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu çiçek vererek Avukatlar Gününü kutladı.

Ekli Dosyalar

08 Nisan 2019 - Yerel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.