İLÇEMDE ÖĞRENCİ OLMAK YARIŞMASINDA ÖDÜLLER BELLİ OLDU

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin organize ettiği “İlçemde Öğrenci olmak” fotoğ...

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin organize ettiği “İlçemde Öğrenci olmak” fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. 163 fotoğraf içerisinden 30 eser ödül ve sergilemeye değer bulundu.

Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin organize ettiği fotoğraf yarışmasının ödül töreni Teknoloji Fakültesi’nin Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Törene Üniversite Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Ergen, Sapanca MYO Müdürü Prof. Dr. Oğuz Türkay, Söğütlü Belediye Başkan Yardımcısı Sami Aydın, Sapanca MYO Halka İlişkiler ve Tanıtım Programı Öğretim Görevlileri Servet Sezgin ve Zuhal Erol, Rektörlük İletişim Koordinatörü Öğretim Görevlisi Zülfikar Özçelik, akademisyenler, öğrenciler ve sponsor temsilcileri katıldı.

Yarışmada İlknur Başkan’ın fotoğrafı 1’inci seçilirken, İzge Belma Yılmaz 2’nci ve Sena Köroğlu’da 3’üncülük ödülüne layık görüldü. Yarışma kapsamında ayrıca 3 adet mansiyon 12 adet de Sponsor Özel Ödüllü verildi. Yarışmaya katkı veren sponsorlardan; Pamukova Özdemirler, SAGÜSAD, Urgancıoğlu, Çelik Saray Otel, Balsan Reklam, Stüdyo Kumsal, Saklı Bahçe Cafe, Tunatan Grubu ve Bies Cafe’nin temsilcilerine de Sapanca MYO Müdürü Prof. Dr. Oğuz Türkay teşekkür belgesi takdim etti.

Üniversite Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Ergen, bu tarz yarışmaların yeni kurulan bir üniversite için güzel bir başlangıç olduğunu vurgulayarak, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Ergen, yarışmanın ilerleyen senelerde gelenekselleşerek daha kapsamlı hale gelmesini umduğunu ifade etti.

Ödül törenin jüri başkanlığını da yapan Öğretim Görevlisi Servet Sezgin, yarışmayı düzenlerken üniversitenin sloganından yola çıktıklarını söyledi. Sezgin, “Bu yarışma ile bizde bilgiyi beceri ile bütünleştirelim istedik. Fotoğraf iletişimde çok etkili olan bir sanat dalı. Fotoğrafı günlük hayatımızda, sosyal medyada çok rahat iletişim aracı olarak kullanıyoruz. Kendi isteklerimizi, arzularımızı, sevdiğimiz şeyleri güzellikleri arkadaşlarımız ve dostlarımızla paylaşıyoruz. Ancak fotoğrafın bir görevi daha var. Fotoğraf tarih yazmak demektir. Fotoğrafçı bugün çektiği karelerle bir nevi tarihe damga vuruyor. Bundan sonraki senelerde de inşallah yarışmalarımızı devam ettirip üniversitemizin tarihinin fotoğraflarla nasıl bir serüven geçirdiğini görmüş olacağız” ifadelerini kullandı.

Ekli Dosyalar

03 Mayıs 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.