BİLİNÇLE VE SAĞLIKLA YAŞA

HENDEK BELEDIYESI VE HENDEK İLÇE MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜĞÜNÜN KATKILARIYLA  HENDEK İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HENDEKTEKI ILKOKUL 3. SINIF ÖĞRENCILE...

+8
Haber albümü için resme tıklayın

HENDEK BELEDIYESI VE HENDEK İLÇE MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜĞÜNÜN KATKILARIYLA  HENDEK İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HENDEKTEKI ILKOKUL 3. SINIF ÖĞRENCILERINE YÖNELIK   BILINÇLE SAĞLIKLA YAŞA KONFERANSI DÜZENLENDI.

Programa  Hendek Belediye Başkanı  Turgut Babaoğlu  Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr.Burcu Başaran Güngör Hendek İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet  Arslan Hendek Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Kemal Atala öğretmenler Öğrenciler ve Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli katıldı.

Hendek Noksel Cumhuriyet Yeni Yüzyıl Ziya Gökalp ve Mustafa Asım okullarının tüm İlkokul 3. Sınıf öğrencilerinin katıldığı  konferans Kalp Sağlığı Haftası ve Bilişim Haftası dolayısıyla  farkındalık sağlamak üzere hazırlandı.

Teknoloji Bağımlılığı 112 Acil Sağlık Hizmetleri Temel Yaşam Desteği konularında bilgilendirmelerde bulunan Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünden  Deniz De Asis bilgisayar ve cep telefonlarıyla geçirilen zamanın azaltılmasının  çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerinin en önemli ilk adımı olduğunu ifade ederek 112 Sağlık Hizmetlerini yerinde ve doğru kullanmanın öneminden de bahsetti. Yaşamsal uygulamalardan Temel Yaşam Desteği konusunda bilgilendirme yapan De Asis erken yaşlarda sağlık bilincinin gelişmesinin önemini vurgulayarak fiziksel ruhsal sosyal anlamda gelişmiş ve   sağlıklı bir toplumun oluşturulmasında erken yaşlarda çocuklara sağlık bilincini aşılamanın önem taşıdığını belirtti.

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünden   Fatma Nur Acar Ebru Gürlü Selin Öz ve Burak Dursun öğrencilere  müzikli oyun oynatarak fiziksel aktivite ve hareket  konularına dikkat çektiler. Hendek İlçesindeki ilkokul öğrencilerinde sosyalleşme ve konferans kültürünün erken yaşlardan gelişmesine katkı sağlayan etkinlik çocukların neşesi ile  heyecanlı ve keyifli bir şekilde tamamlandı.

Ekli Dosyalar

09 Mayıs 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.