Macaristan'dan Bahçelievler'e Tebrik

31 Mart 2019 Türkiyede yapılan yerel seçimlerde İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanlığına seçilen Yard. Doç.Dr. Hakan Bahadıra kardeş şehir Macarist...

+1
Haber albümü için resme tıklayın

31 Mart 2019 Türkiyede yapılan yerel seçimlerde İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanlığına seçilen Yard. Doç.Dr. Hakan Bahadıra kardeş şehir Macaristanın Başkenti Budapeştenin Újbuda Belediye Başkanı Dr. Hoffmann Tamás ve önceki dönem Milli Savunma Bakanı milletvekili Hükümet Komiseri Dr. István Simicskónun tebrik mektubunu Macaristan Fahri Konsolosu Osman Şahbaz Başkanlık makamında takdim etti. İKI KENT IÇIN ELIMDEN GELEN KATKIYI HER DAIM VERMEYE HAZIRIM Ziyarette Fahri Konsolos Şahbaz ise Bahçelievler Belediya Başkanlığına seçilmenizden dolayı sizi tebrik ediyor hayırlı ve başarılı çalışmalar diliyorum. Size Újbuda ilçesi Belediye Başkanı Dr. Hoffmann Tamás ve önceki dönem Milli Savunma Bakanı milletvekili Hükümet Komiseri Dr. István Simicskónun tebrik mektubunu ve selamlarını getirdim. Mektupta da belirttikleri gibi sizi ve heyetinizi 2019 yılı içerisinde Macaristan Budapeşteye davet ediyorlar. Macar ve Türk ortak kültürünün yaşatılması ayakta kalması ve Macaristanda ortak tarihi kültürümüzün sürekliliği adına önemli birçok restorasyonu TİKA vasıtasıyla gerçekleştiriyoruz.

DOST VE KARDEŞ MACARISTANDA BIRÇOK ORTAK DEĞERIMIZ VE KADIM KÜLTÜRÜMÜZ BULUNUYOR Ziyarette Belediye Başkanı Yard. Doç.Dr. Hakan Bahadır Mevkidaşım ve meslektaşım Dr. Tamás Hoffmann ve Macaristan Milletvekili Hükümet Komiseri Dr. István Simicskónun bu güzel tebrik mesajını ve davet mektubunu ulaştırmanızdan memnun oldum ve teşekkür ederim. Bu güzel davete büyük bir memnuniyetle katılmak isterim. İki kent arasındaki ilişkinin ve iş birliğinin gelişmesi adına göstermiş olduğunuz fedakârca katkılara da çok teşekkür ederim. Daha önce bir defa Macaristana gitmiştim. Dünyada TİKAnın güzel çalışmalarını yakinen biliyoruz. Budapeştede TİKAnın katkılarıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın teşrifleriyle Gül Baba Türbesinin açılışı yapılmıştı. Dost ve kardeş Macaristanda birçok ortak değerimiz ve kadim kültürümüz bulunuyor dedi. Başkan Bahadır Bahçelievlerin kardeşi Macaristanın Újbuda kenti arasında işbirliğinde ticari akademik ve kültürel ilişkilerinin artırılması yönündeki gelişmeleri artırmak adına mevcut işbirliğinin daha da geliştirilmesine elimizden gelen gayreti göstereceğiz dedi

2015 yılı nisan ayında ilk görüşmeleri başlayıp 2016 yılında imza altına alınan İstanbul Bahçelievler Belediyesi ile Macaristanın Başkenti Budapeştenin Újbuda ilçesi arasında kardeş şehir ilişkiler her geçen gün güçleniyor.

Fahri Konsolos Osman Şahbaz sıcak ve samimi görüşmenin sonrasında Macar Generalleri Osmanlı Hizmetinde Guyon Richárd ve Kmety György kitabını Bahçelievler Belediye Başkanı Yard. Doç.Dr. Hakan Bahadıra hediye etti ve kitabın içeriği konusunda kendisine detaylı bilgi verdi ve akabinde Bahçelievler Belediyesinden ayrıldı.

10 Mayıs 2019 - Ulusal


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.