Gençlerimiz Geleceğimizdir

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya İl Başkanı Ali Ahmet ÇELİK 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramıyla ilgili bir kutlama mesajı yayınladı. “19 Mayıs 1919'da...

Büyütmek için resme tıklayın

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya İl Başkanı Ali Ahmet ÇELİK 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramıyla ilgili bir kutlama mesajı yayınladı.

19 Mayıs 1919'da başlayan istiklal mücadelesi, inançlı bir gençliğin bir ülkeyi nasıl zafere taşıyabileceğinin en önemli göstergelerinden biridir” diyen Ali Ahmet ÇELİK; “Bugüne baktığımızda da hedefe ulaşmak adına yapılması gereken, aynı inanç ve azim sahibi gençliği oluşturmaktır. Bu ülkemizin en önemli meselesidir. Çünkü gençliğine doğru eğitimi vermeyen, inançlı ve şuurlu yetişmeleri adına projeler hayata geçiremeyen bir milletin geleceği karanlıktır” diye konuştu.

“Geleceğimizi şekillendirecek olan gençlerin bugün maruz kaldıkları toplumsal kutuplaşmalar kardeşlik değerlerinin altına konulmuş en büyük dinamittir” diye konuşan AGD İl Başkanı Ali Ahmet ÇELİK; “Gençliğimizin inançlı, azimli ve şuurlu yetişmesi adına her ne kadar sivil toplum örgütleri, dernekler, vakıflar gayret gösteriyor olsalar da ülkemizde her yönden egemen olan siyasi konjektörün etkisi maalesef toplumun her kesimine etki ve sirayet etmektedir. Toplumun önderleri gençliğe örnek olduklarının bilincinde hareket etmeleri gerekmektedir” dedi.

Açıklamasının sonunda; “Anadolu Gençlik Derneği olarak istiklal mücadelesinin önemini kavramış ve aynı azim ile aynı inanca sahip gençler yetiştirmek adına çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz” diyen Çelik; “Bu duygu ve düşüncelerle, tüm milletimizin özellikle de gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor bu topraklar için canını vermiş tüm şehit ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Ekli Dosyalar

19 Mayıs 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.