Budapeşte'de Ramazan İftarı

Macaristanın başkenti Budapeştede 26 yıldır faaliyet gösteren köklü Türk şirketlerinden Tempo Uno Kft. Antalya Kebap Budapest Restaurantta Türk işadam...

Haber albümü için resme tıklayın

Macaristanın başkenti Budapeştede 26 yıldır faaliyet gösteren köklü Türk şirketlerinden Tempo Uno Kft. Antalya Kebap Budapest Restaurantta Türk işadamları Türk diplomatlar ve çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi.

İftar vaktinin girmesiyle dualar eşliğinde hep beraber iftar edildi.

Bir ay boyunca bir büyük kardeşlik iklimini dayanışmayı kaynaşmayı ve yardımlaşmayı hep birlikte yaşadık yaşayacağız İftar organizasyonu ile tek yürek olmanın birlik ve beraberlik içerisinde iftar sevincine vesile oldu.

Sımsıcak havanın estiği salonda dostluk sevgi ve kaynaşma duyguları pekişti. Salondaki yerini alan konuklar iftar vaktinin gelmesini bekledi. Ali Mercanın okuduğu ezanla salondaki misafirler bir orucu daha Rablerine teslim etmenin zevkini yaşarken bulunduğumuz coğrafyalara sevgi ve merhamet yayacağız.

İftarda konuşan TC. Budapeşte Büyükelçiliği Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Koordinatörü  ve İmamı Şemsettin Arslan Hocanın verdiği sıcak mesajlar salondan büyük mutlulukla dinlendi.

İftar programı konukları memnun ettiği kadar moral de verdi. Bu tür etkinliklerle dostlukların pekiştiği birlik ve beraberlik şuurunun yerleştiği görüşünde birleşti.

Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz ise On bir ayın sultanı rahmet ve bereket ayı Ramazanda iftarımızda Budapeştede dostlarımızla birlikte iftar açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbim oruçlarımız teravihlerimizi sahurlarımızı ve dualarımızı kabul buyursun. Sağlık ve huzur içerisinde Ramazan Bayramına eriştirsin.  Bizlerin geçmiş ve gelecek günahlarımızı da bağışlasını Rabbimden diliyorum dedi. Misafirler arasında TC. Budapeşte Büyükelçiliği İçişleri Bakanlığı Müşaviri Emniyet Müşaviri Cengiz Demircan Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Yakup Gül TC. Budapeşte Büyükelçiliği Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Koordinatörü  ve İmamı Şemsettin Arslan Hoca

Anadolu Ajansı Macaristan Temsilcisi Mehmet Yılmaz Türkiye Maarif Vakfı Avrupa Bölge Koordinatörü Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz Başkan Yardımcısı Emin Altaç  Yönetim Kurulu Üyeleri Tahsin Er  Mete Atuğ İbrahim Çelen Murat Kartal Necip Aygür Ali Mercan ve işadamları hazır bulundu.

Misafirler iftar sonrasında geç saate kadar çay ve baklava eşliğinde oturup bir arada sohbet ettiler.

20 Mayıs 2019 - Ulusal


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.