Arıların İzinde Bisiklet Turu Etkinliği

EDIRNE TEMA''DAN ARILARIN IZINDE BISIKLET TURUNA DAVET TEMA Vakfı Balparmak ve Millî Eğitim Bakanlığı arılar için bir araya gelerek Arılar Varsa Yarın...

Haber albümü için resme tıklayın

EDIRNE TEMA''DAN ARILARIN IZINDE BISIKLET TURUNA DAVET

TEMA Vakfı Balparmak ve Millî Eğitim Bakanlığı arılar için bir araya gelerek

Arılar Varsa Yarınlar Var projesini duyurdu. Proje kapsamında ilkokullarda verilecek eğitimlerle çocuklara arıların doğa ve insan için öneminin ekosisteme katkılarının anlatılması ve bu konuda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

TEMA Vakfı Balparmak ve Millî Eğitim Bakanlığı Arılar Varsa Yarınlar Var projesini hayata geçiriyor. Proje ile arıların ekosistemin çeşitliliğine ve yaşamın sürdürülebilirliğine katkıları konusunda kamuoyunda farkındalık yaratılması hedefleniyor. Bu kapsamda belirlenen 30 ildeki ilkokullarda eğitim programı uygulanacak. Eğitimlerde dünyadaki bitkilerin yüzde 80inin polenini doğaya dağıtarak yaşamın çeşitliliğinde büyük bir görev üstlenen arıların yarınlarımız için önemi çocuklara anlatılacak.

25 Mayısta Dünya Arı Günü etkinlikleri kapsamında Edirnede düzenlenecek bisiklet turuyla arıların izinde pedallar çevrilecek.Etkinlik 25 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00 de Mimar Sinan Heykeli önünden başlayarak Talat Paşa Asfaltı-Maarif Caddesi-Darül Hadis Caddesi-Saraçlar Caddesi-Tunca ve Meriç KöprüleriLozan Caddesi-Söğütlük Kent Ormanı güzergahında sona erecektir. Bisiklet turunun ardından bitiş noktasında bilgilendirme standında yetişkinlere ve çocuklara yönelik  Arı Farkındalık Kiti dağıtımları gerçekleştirilecektir. Projemize destek olmak isteyen herkesi  sarı tişörtlerini giyerek bisikletleriyle birlikte arıların izinde pedallamaya davet ediyoruz.

23 Mayıs 2019 - Ulusal


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.