Hendek Belediye Meclisi Toplandı

HENDEK BELEDIYESI HAZIRAN AYI OLAĞAN MECLIS TOPLANTISI HENDEK BELEDIYE BAŞKANI TURGUT BABAOĞLU BAŞKANLIĞINDA MECLIS TOPLANTI SALONUNDA YAPILDI. YEDI...

Haber albümü için resme tıklayın

HENDEK BELEDIYESI HAZIRAN AYI OLAĞAN MECLIS TOPLANTISI HENDEK BELEDIYE BAŞKANI TURGUT BABAOĞLU BAŞKANLIĞINDA MECLIS TOPLANTI SALONUNDA YAPILDI.

YEDI MADDE

Meclis toplantısında gündemde bulunan yedi madde tek tek görüşüldü.

Gündemdeki Üyesi bulunduğumuz Türk Dünyası Belediyeler Birliğinden ayrılma işlemi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon Raporu Belediyemiz şirketi HİMPAŞ çalışanı Erkan VAROLun sporcu olarak Ülkemizi ve Belediyemizi yurtdışında yapılacak müsabakalarda temsil etmek üzere 01/06/2019-01/06/2024 tarihleri arasında ücretsiz olarak görevlendirilmesi İlçemiz Başpınar Mahallesinde 190 ada da Spor Genel Müdürlüğü mülkiyetinde bulunan spor tesislerinin 5 yıl süreli olarak Belediyemize devredilmesi ve sözleşmeye imza atma yetkilerinin verilmesi ve Belediyemiz hissesi bulunan ilçemiz Akova Mahallesi 1317 ada 179 nolu parselde kat irtifakı ve kat mülkiyeti kurmak için Belediye Başkanına yetki verilmesi maddeleri görüşülerek kabul edildi.

Gündemin İlçemiz Kemaliye Mahallesi Başpınar Mahallesi ve Mahmutbey Mahallesinde 3194 sayılı İmar Kanunun 18. maddesiyle bazı parsellerde oluşan Belediye hisselerinin satışı için Belediye Başkanı ve Encümene yetki verilmesi ile Belediyemiz zimmetinde bulunan 2 adet otomobil 2 adet kamyonet 1 adet minibüs 1 adet Tekerlekli Jeneratör ve 1 adet Greyderin satışı için Belediye Başkanı ve Encümene yetki verilmesi  maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken İlçemiz Başpınar Mahallesi 1685 adada SEDAŞa ait trafo yerinin imar planına teknik altyapı olarak işlenmesi ile ilgili 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği maddesi de görüşülerek İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Ekli Dosyalar

10 Haziran 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.