Hendek’e ‘Çocuk Dostu Sokak’

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu okul öncesi eğitiminin kalitesini arttırmaya yönelik Çocuk Dostu eğitici sokak projesinin uygulanacağı Derebo...

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu okul öncesi eğitiminin kalitesini arttırmaya yönelik Çocuk Dostu eğitici sokak projesinin uygulanacağı Dereboğazı Mahallesinde akademisyenlerle birlikte inceleme yaptı.

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesinin koordinatörlüğünde yürütülen Çocuk Dostu Eğitici Sokak  projesinin ikinci toplantısı Hendekte yapıldı. Erasmus KA203 Stratejik Ortaklıklar kapsamında SAÜ Eğitim Fakültesinin koordinatörlüğünde yürütülmekte olan Erken Çocukluk Eğitiminde Dış Mekan Etkinlikleri projesinde okul öncesi eğitimin kalitesini arttırmaya yönelik eğitici oyun alanlarının oluşturulması ve çocukların sosyal gelişimini arttıracak uygulamalar yer alıyor. Proje ortaklarından olan Hendek Belediyesi Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Stitching Drio Evora Üniversitesi Vytautas Magnus Üniversitesi ve Hendek Yenimahalle Anaokulu çalışmalarını titizlikle sürdürürken Hendekte yapılacak çocuk dostu sokak projesi ile 0-12 yaş arası 10 bin 669 çocuğa ev sahipliği yapılması hedefleniyor.

DEREBOĞAZI MAHALLESİNDE

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Yenimahalle Anaokulu ile SAÜ Eğitim Fakültesi kadrosu Hollanda Portekiz ve Litvanya ekipleri ile toplantıda projenin amaçları etkinlikleri ve Hendekte yapılması planlanan çocuk dostu eğitici sokakla ilgili detayları görüşülerek yerinde incelemeler yaptı. Proje ekibinde yer alan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan da sokağın uzun vadede bölgeye önemli katkılar sağlayacağını belirtti.  Hendek Belediyesi tarafından belirlenen Çocuk Dostu Sokak Projesinin gerçekleşeceği Dereboğazı Mahallesi 1026 sokakta inceleme yapan Başkan Turgut Babaoğlu çocukların oyun ve sevgi ile beslendiğini belirterek Bilişim ve internet çağında çocuklarımızın sokakta oyunla doğa ile iç içe büyümelerini arzu ediyoruz. Hendek Belediyesinin paydaşı olduğu bu proje toplumsal bir mesaj taşıyor ifadelerine yer verdi.

AKADEMİSYENLER

Babaoğlu Türkiyenin ve Hendekin geleceği adına eğitim çok büyük önem taşımaktadır. Bugün kurumsal bir işbirliğinin örneği sergileniyor. Hendek bu projenin başlamasıyla birlikte her alanda yaygınlaşan diğer çalışmalarla Çocuk Dostu şehir olacaktır. Çocuklarımızın gerçek doğanın içinde çevre ve insan dostu alanlarda yaşamasını istiyoruz şeklinde konuştu. SAÜ kadrosuna Hollanda Portekiz ve Litvanyadan gelen akademisyenlere teşekkür eden Başkan Babaoğlu Akademisyenlerimizin değerli çalışmaları ve fikirlerinin işbirliğimiz neticesinde hayat bulması Belediye-Üniversite işbirliğinin en iyi örneklerinden birini sergilemektedir. Bu yüzden değerli hocalarımıza ve projeye emek veren tüm paydaşlara teşekkür ederim. Hendekimiz için hayırlı olsun dedi

Ekli Dosyalar

04 Temmuz 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.