ŞAHBAZ, İSTANBUL BAROSU’NDA DÜZENLENEN RUHSAT TÖRENİNE KATILDI

Sayın Sakaryadan Haber Basıl bildirisi Saygılarımızla --- İSTANBUL BAROSUNDA DÜZENLENEN RUHSAT VE CÜBBE GIYDIRME TÖRENINDE GENÇ AVUKATLAR YEMIN EDEREK...

Haber albümü için resme tıklayın

Sayın Sakaryadan Haber

Basıl bildirisi Saygılarımızla ---

İSTANBUL BAROSUNDA DÜZENLENEN RUHSAT VE CÜBBE GIYDIRME TÖRENINDE GENÇ AVUKATLAR YEMIN EDEREK MESLEĞE ILK ADIMI ATTI.

Türk Macar İşadamları Derneği TÜMİŞAD Başkanı ve Macaristan Fahri Konsolosu Osman Şahbaz İstanbul Barosu tarafından düzenlenen ruhsat törenine katıldı.

Genç avukatlar Mükerrem Karakurt Ömer Furkan Şahbaz Safiye Çetin Selan Aslan Cafer Çakmak Abdulkadir Akdeniz Damla Dursun İpek Gül Kurtmen Semanur Akgül Ferhat Çiçekli Aslı Nur Çavuşoğlu İris Palas Merve Şenel Emir Yaman Didar Bursalı Özlem Keküç Mehmet Arıöz Mustafa Cahit Mergen İbrahim Canberk Değerliyurt Ecem Aydın Vedat Yıldırım için İstanbul Barosunda düzenlenen tören Baro Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu Başkan Yardımcısı Av. Nazan Moroğlu Yönetim Kurulu Üyeleri Muazzez Yılmaz Sinan Naipoğlu Ali Gürbüz Burcu Aslan ve misafirlerin katılımıyla gerçekleşti.

Baro Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu mesleğe ilk adımı atan genç avukatların başarılı olacaklarına inandığını belirtti. Genç meslektaşlarını ve ailelerini kutlayarak başarılar dileyerek evrensel hukukun üstünlüğünü yüceltmeliyiz. Sizlerin meslek etiği ve kurallarına bağlı kalacağınıza inancım tamdır dedi. YENI AVUKATLAR IÇIN RUHSAT VE CÜBBE GIYDIRME TÖRENI COŞKUYLA TAMAMLANDI Avukatlık yemini eden Av. Mükerrem Karakurt Av. Ömer Furkan Şahbaz Av. Safiye Çetin Av. Selan Aslan Av. Cafer Çakmak Av. Abdulkadir Akdeniz Av. Damla Dursun Av. İpek Gül Kurtmen Av. Semanur Akgül Av. Ferhat Çiçekli Av. Aslı Nur Çavuşoğlu Av. İris Palas Av. Merve Şenel Av. Emir Yaman Av. Didar Bursalı Av. Özlem Keküç Av. Mehmet Arıöz Av. Mustafa Cahit Mergen Av. İbrahim Canberk Değerliyurt Av. Ecem Aydın Av. Vedat Yıldırım sonrasında ruhsatlarını Baro Başkanı Av. Mehmet Durakoğlunun elinden aldı.

ŞAHBAZ AVUKATLAR TOPLUMUN ÖNDERİ VE MÜNEVVER YÜZÜDÜR

Şahbaz İstanbul Barosu Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törende yemin eden avukatların ruhsatlarını takdim edilip cübbelerinin giydirilme töreninde hazır bulundu. Şahbaz genç avukatları kutlayarak başarılar diledi.

Av. Ömer Furkan Şahbaz oğluma onurlu meslek hayatında başarı diliyorum. Bu mesleği yaparken meslek onurunu ve meslek etiğini unutmayacaktır. Genç avukatların bu duruma gelmesinde ailelerinin çok büyük katkıları olduğuna inanıyorum. Adalet ve yargı avukatlarla birlikte yerine getirilecektir. Avukatlar toplumun önderi ve münevver yüzüdür dedi. Av. Ömer Furkan Şahbaz ise Avukatın sesi kısılırsa sesi kesilirse ülkenin ve milletin sesi nefesi kesilir. Avukatlar ve İnsan özgür ortamda fikirlerini ortaya koyabilir dedi. Tören çiçeği burnunda avukatlara cübbelerinin giydirilmesi sonrasında aileleri ve arkadaşları ile birlikte hatıra fotoğrafları çekilerek sona erdi.

05 Temmuz 2019 - Ulusal


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.