MBDD'DEN SAÜ'NÜN KANTİNCİLERE YÖNELİK KARARINA TEPKİ

BASIN AÇIKLAMASIKamuoyuna Duyurulur ! Son günlerde yaşanan mağduriyetler ve bizimde gözümüzün önüne gelen haberler üzerine Sakarya Üniversitesinde bul...

Büyütmek için resme tıklayın

BASIN AÇIKLAMASI

Kamuoyuna Duyurulur ! 

Son günlerde yaşanan mağduriyetler ve bizimde gözümüzün önüne gelen haberler üzerine Sakarya Üniversitesinde bulunan 22 kantinin işletmesinin 2 Mayıs tarihli Senato Kararı ile İktisadi İşletme yolu ile fakülte kantinlerini işletme kararı aldığını öğrenmiş bulunduk.

Kantin işletmecilerine herhangi bir haber verilmeden, sözleşmelerinin yenilenip yenilenmeyeceği bile bildirilmeden böyle bir karar alınması son derece yanlıştır. Bu alınan karar kantin işletmecilerinin ailelerini ve yanlarında çalışmakta olan öğrencileri mağdur etmiştir.

Haberlerde görmüş olduğumuz üzere İktisadi İşletmelerin başına getirilen Doç. Dr. Fatih Yardımcıoğlu’nun, Rektör Fatih Savaşan’ın da üyesi olduğu Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Sakarya Şubesinin Başkanı olması etik değildir. İster istemez bu ilişkide art niyet aranmaktadır.

Milli Birlik Ve Düşünce Derneği olarak alınan bu kararı şiddetle kınamaktayız. Başta Üniversite Yönetimi, STK Başkanları, Sakarya Üniversitesi Öğrencileri ve Vatandaşlarımızı ivedilikle sağduyuya davet ediyoruz.

Hayati ÖZSİPAHİ

MİLLİ BİRLİK VE DÜŞÜNCE DERNEĞİ

SAKARYA İL BAŞKANI

Ekli Dosyalar

05 Temmuz 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.