Rekortmenlere plaket

HENDEK KAN BAĞIŞINDA SAKARYA BIRINCISI Hendek Belediyesi İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Hendek Şubesi işbirliğiyle 9-13 Temmuz tarihleri aras...

+10
Haber albümü için resme tıklayın

HENDEK KAN BAĞIŞINDA SAKARYA BIRINCISI

Hendek Belediyesi İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Hendek Şubesi işbirliğiyle 9-13 Temmuz tarihleri arasında Vatansever olmak kanımızda var sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyası start aldı. Kampanyada bağışlarıyla bir çok kişiye hayat veren vatandaşlara plaket takdim edildi.

KATILIM

Hendek Belediyesi önünde start alan kan bağışı kampanyasına Kaymakam Orhan Burhan Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır HİMPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hızır Çağrı Güngör İlçe Sağlık Müdürü Burcu Başaran Güngör Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula Kızılay Hendek Şube Başkanı Sami Bağdatlı belediye meclis üyeleri STK başkanları muhtarlar daire müdürleri belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.

HAYAT İKSİRİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Uzman Hemşire Deniz De Asis En değerli hayat iksiri olan kan ve önemi konusunda Hendekte kan bağışı kampanyamızı başlatıyoruz. Çok anlamlı bulduğumuz milli duygularımıza dokunan Vatansever Olmak Kanımızda var sloganıyla Hendek Kaymakamlığı Hendek Belediyesi İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay ile işbirliği ile 9-13 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan kampanyamız devam edecektir diyerek destek veren herkese teşekkür etti.

KIZILAY

Mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğum Kızılayımızın bu anlamlı gününe hepiniz hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Kızılay Hendek Şube Sami Bağdatlı Fabrikası olmayan tek ürün kandır. Her yıl Hendek ilçemiz Sakaryada en çok kan bağışı yapan ilçe konumunda. Biz yüreğinde merhamet olan ve o merhamet bir çınar ağacı gibi olan ecdadın torunlarıyız. Bağışların çok yüksek olacağına inanıyorum. Bizlere her zaman destek olan Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum diyerek herkesi kan bağışı yapmaya davet etti.

HAYATA KAN VER

İlçe Sağlık Müdürü Burcu Başaran Güngör Kanın tek kaynağı insandır.diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: Bu hayati kaynağın başka kaynağı yoktur. Kan bağışı ile kendi sağlığımızı da koruyabiliriz. Her yıl yüzlerce insanımız ya kaza ya da hastalık sonucu kan bulamamaktan hayatını kaybediyor. Sürekli ve düzenli olarak yapılan kan bağışlarında bu sorunlar yaşanmayabilir. Kan verince kan hücreleri yenilerek spor yapmış gibi vücudumuz genç kalır. Yaşama umut ver hayata kan ver

BENDE BAĞIŞÇIYIM

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu kan bağışı organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür ederek Ben de bir kan bağışçısıyım ve devam edeceğim. Hendek halkımız bu konuda çok bilinçli ve 16 İlçenin içerisinde birinci sıradadır. Bu rekorumuzu yapacağımız kan bağışları ile daha yukarılara çıkarabileceğimizi umut ediyorum. Bende bireysel olarak buna en üst seviyede katkı sağlayacağım. Bu çalışmada görev alan Kızılayın değerli mensuplarına duyarlı vatandaşlarımıza sivil toplum kuruluşlarımıza ve destek veren herkese teşekkür ediyorum dedi.

REKOR BEKLİYORUZ

Kaymakam Orhan Burhan ise konuşmasında şunlara değindi Biz yeri geldiğinde vatanımızı savunmak için nasıl kanımızı verdiysek bugün bu vatan üzerinde yaşayan ve ihtiyaç duyduğunda Kızılaya başvuran vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için kan vereceğiz. Gerek vatanımızın savunmasında gerek insanların ihtiyaçlarının karşılanmasında kanın hayati önemi büyüktür. Bu kampanyaya destek vereceğimizi söyledik. İnşallah Hendek bu kampanyada da liderliğini bırakmaz. Sağlığımız yerinde ise kan bağışı yapalım bir gün bizlerinde bu kana ihtiyacı olabilir

MADALYA VE PLAKET

Konuşmaların sonunda kan bağışı rekortmenlerine plaket ve madalya takdim edildi. 45 kan bağışı ile rekoru elinde bulunduran Muhammet Sezai Pehlivana plaketini Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu takdim etti.   35 bağış ile Osman Ergün altın madalyanın 25 bağış ile Ümit Güreli gümüş madalyanın 11 bağış ile Murat Tokat bronz madalyanın ve 10 bağış ile Tunahan Kuru bronz madalyanın sahibi oldu. Törenin ardından belediye personeli ve vatandaşlar kan bağışında bulundu. Kan bağışı kampanyasına müzik öğretmenleri Mehmet Adalı ve Ahmet Hamdi Akgün gitar çalarak destek oldular.

Ekli Dosyalar

09 Temmuz 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.