Kıbrıs Harekatının 45.yıl dönümü mesajı

SUBÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık Kıbrıs Barış Harekatının 45inci yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda Kıbrısın dün olduğu gibi bugün de...

Büyütmek için resme tıklayın

SUBÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık Kıbrıs Barış Harekatının 45inci yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda Kıbrısın dün olduğu gibi bugün de yarın da Türkiyesiz bırakılmayacağını vurguladı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler  Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık Kıbrıs Barış Harekatının bir işgal gibi göstelmeye çalışıldığına dikkat çektiği açıklamasında Son zamanlarda başlatılan Akdenizdeki enerji arayışlarının temelinde sadece bir ekonomik beklenti yatmamaktadır. Kıbrısta oynanan oyunların sinsi hedeflerinde Kıbrıslı Türkleri yok saymak olduğu kadar Türkiyenin de hem coğrafi hem de siyasi hareket alanını ve meşru haklarını yok etmek yatmaktır dedi. Rektör Mehmet Sarıbıyık açıklamasına şöyle devam etti: Kıbrıslı kardeşlerimizi katleden zulme uğratan ve tüm bunları Dünyanın gözü önünde yapan Rum Çetelere Türk Silahlı Kuvvetlerimiz hak ettiği karşılığı vermiştir. Bundan tam 45 yıl önce Şanlı Ordumuzun başlattığı Kıbrıs Barış Harekatıyla Adaya huzur ve güven gitmiştir. Ancak askeri cesaretleri kırılan Rum Kesimi ve onların destekçileri bugün de boş durmuyor Kıbrısın adeta tek sahipleriymiş gibi hareket ederek bazı adımlar atmaya devam ediyorlar. Kıbrısta kalıcı çözüme ulaşmanın yolu Kıbrıslı Türklerin haklarının gözetilmesinden geçmektedir. Türkiyenin Uluslararası Hukuktan doğan ve garantörlük haklarından vazgeçmeyeceği bilinmelidir. Kıbrıs bugün de yarın da Türkiyesiz bırakılmayacaktır. Bu vesileyle Kıbrıstaki zulme dur diyen tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygıyla anıyorum. Şehitlerimizi Rahmetle yad ediyor Sakaryada ve yurdumuzun dört bir yanında bizleri onurlandıran kahraman Gazilerimize şükranlarımı sunuyor hayırlı ömürler diliyorum dedi.

Ekli Dosyalar

20 Temmuz 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.