SEDAŞ EKİPLERİ İLE SEL FELAKETİ YAŞANAN BÖLGEDE, GECELİ GÜNDÜZLÜ MÜCADELE VERİYOR

SEDAŞ SEL FELAKETININ YIKTIĞI ŞEBEKEYI ZORLU ARAZI KOŞULLARINDA TEYAKKUZ HALINDE AYAĞA KALDIRMA MÜCADELESINI SÜRDÜRÜYOR. Türkiyenin pek çok yerinden S...

+18
Haber albümü için resme tıklayın

SEDAŞ SEL FELAKETININ YIKTIĞI ŞEBEKEYI ZORLU ARAZI KOŞULLARINDA TEYAKKUZ HALINDE AYAĞA KALDIRMA MÜCADELESINI SÜRDÜRÜYOR.

Türkiyenin pek çok yerinden SEDAŞ ekiplerine destek mesajları gelirken SEDAŞ tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde sel felaketinden yıkılmış direk ve elektrik hatlarının yeniden tesis edilmesi için ekipleri ile mücadeleyi sürdürüyor. SEDAŞ Sakaryada Karasu ve Kocaalide 30 saat mücadeleyle şebekede enerji verirken Düzcede Akçakoca ve felaketin etkilediği tüm bölgelerde şebekede yıkımların olduğu köylerde sahaya sürekli malzeme sevkiyatı yapıyor. SEDAŞ bölgede şebekesi yenilenecek köy merkezinde jeneratör bağlantısı sağlarken yüzün üzerinde ağaç ve beton direk dikmek ve direkler arasında yenilenecek iletkenlerin çekilmesi için zorlu arazi koşullarında felaket gününden bu yana gece gündüz demeden teyakkuz halinde çalışıyor.

KISA SÜRELİ MOLALARLA ÇALIŞMAYI SÜRDÜRÜYORLAR

İşletme ve bakım ekipleri ile dağıtım varlıkları tesis yapım işleri ekipleri şebekedeki çalışmalara hız vermek üzere yemek için bile çok kısa molalar veriyorlar ve çalışmalarını gece geç saatlere kadar sürdürüyorlar. Sabah gün ağarırken başlayan çalışmalarla bir an önce enerji verme mücadelesini sürdürüyorlar. SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı  Necmi Odyakmaz ve İcra Başkan yardımcısı Jan Roszkada çalışmaları yakından takip ederken ihtiyaçları da yerinde belirliyor ve şebeke yapım malzemeleri görevli ekip gerekli araç ve her tür donanımın teminine ait süreçlerin de hızlandırılmasını sağlıyorlar.

ZORLU KOŞULLARDA ENERJİ VERİLİYOR

Afet bölgesine gidenler fotoğraflarda gördüklerinden çok daha kötü bir görüntüyle karşılaştıklarını belirtiyorlar. 100 yılda ilk kez metrekareye kısa sürede 160 kilogram yağışın birden alınmasıyla meydana gelen sel afetinin yol açtığı yıkılan köprüler çöken yollar devrilen ağaçlar oluşan heyelanlar gibi zorlu koşullar hizmet vermek için sahada görev yapan ekiplerin hızla ilerlemelerini güçleştiriyor. SEDAŞ kriz alarmıyla birlikte İşletme Bakım ekipleri içinde yaptığı görev dağılımıyla oluşturduğu takviye edeceği yeni ekiplerini ve ihtiyaç duyulan araçları afet bölgesine çekti. Bu ekiplerle geceli gündüzlü çalışmalarını sürdüren  SEDAŞ afet bölgesinde yıkılan şebekeyi ayağa kaldırmak için ekipleri ile geceli gündüzlü yaptığı çalışmalarla  Hemşin Yenice Karatavuk ve Uğurlu  köylerinde elektrik verdi ve bölge vatandaşlarını enerjiye kavuşturdu. Yer tespiti yapılan ve yeni hatların geçeceği yerlerin belirlenmesi ile direk nakli ve temel kazılarının yapıldığı  diğer köylerde de çalışmalar son sürat yapılıyor.

KRİZ MASASI TAM MESAİ ÇALIŞIYOR

SEDAŞ Sakarya da Karasu ve Kocaalide hasarları giderirken Düzcede de afet bölgesinde başta SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Odyakmaz olmak üzere SEDAŞ Kriz Masasındaki tüm üst düzey yöneticileri ile bölgede görev yapıyor. Afet bölgesi kapsamında Düzce Valiliği tarafından Cumayeri Kaymakamlığında oluşturulan kriz masası Akçakoca Cumayeri ve Gölyakada yaşanan olayları takip ediyor.

TÜM KURUMLAR SAHADA

AFAD Kızılay DSİ Valilik ve Belediyeler ile Kaymakamlıklar gönüllü sivil toplum kuruluşları da afetin yaralarının sarılması için gerekli koordinasyonu kriz masası eşgüdümünde sürdürüyorlar. SEDAŞ özel şirket statüsünde yaptığı çalışmalarda kurumlarla işbirliğini sürdürürken konuyla ilgili bilgileri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve TEDAŞ Bölge Müdürlüğüne ve Bölgede kurulan Kriz Masasında yer alan kurumlara da sürekli olarak aktarıyor.

Teşekkürler

İyi çalışmalar

Saygılarımızla

[Açıklama: cid:1364190933885] SEDAŞ SAKARYA ELEKTRIK DAĞITIM A.Ş. www.sedas.com [http://www.sedas.com/]

SADECE BIR SAYFA DEMEYIN YAZDIRMADAN ÖNCE DÜŞÜNÜN

[Açıklama: Açıklama: E-Mail Altlığı]

Ekli Dosyalar

22 Temmuz 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.