Buluştular ve Tarih konuştular

DAĞCI VE DOĞA SPORCUSU RIDVAN ŞÜKÜR İZMITTE ARAŞTIRMACI TARIHÇI FEYZULLAH YAVUZ ULUGÜNÜ OFISINDE ZIYARET ETTI. BÖLGE TARIHINI VE MILLI MÜCADELEYI KON...

DAĞCI VE DOĞA SPORCUSU RIDVAN ŞÜKÜR İZMITTE ARAŞTIRMACI TARIHÇI FEYZULLAH YAVUZ ULUGÜNÜ OFISINDE ZIYARET ETTI.

BÖLGE TARIHINI VE MILLI MÜCADELEYI KONUŞTULAR

Yakın zamanda Sakarya Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Şükür Tarihçi Yavuz Ulugünün çevre tarihi ile ilgili yazdığı kitaplar ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı. Şükür okul bitirme tezinin Milli Mücadele döneminde Gebze ve çevresi olduğunu milli mücadelenin geçiş güzergahı olan Kocaeli yarımadasını daha yakından tanımak için güzergahı gezdiğini yürüdüğünü söyledi ayrıca Kocaeli ve çevresinin tarihini en iyi bilenlerden birisini çalışma ofisinde ziyaret etmenin kendisini mutlu ettiğini belirtti. Tarihçi Ulugün kendisini ziyaret eden Şüküre son yazdığı Halk partililerce kurulmuş Kocaeli Halk Bankası kitabını imzalayarak günün anısına Şüküre hediye etti.

10 Ağustos 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.