Leylekler ölmesin diye ve enerji vermek için SEDAŞ mücadele etti

LEYLEKLER ÖLMESIN DIYE VE ENERJI VERMEK IÇIN SEDAŞ MÜCADELE ETTI Kocaelinin sadece Dilovası ilçesi sınırları içinde değil göç yollarındaki Kartepe Kör...

+10
Haber albümü için resme tıklayın

LEYLEKLER ÖLMESIN DIYE VE

ENERJI VERMEK IÇIN SEDAŞ MÜCADELE ETTI

Kocaelinin sadece Dilovası ilçesi sınırları içinde değil göç yollarındaki Kartepe Körfez Darıca Tuzla Çayırova ve Gebze sınırları içinde de gece mola veren ve elektrik dağıtım şebekesinde direklere konan direkler arasındaki iletkenlere tüneyen binlerce leyleğin elektrik akımına kapılıp ölmemesi ve bir yandan da enerji verebilmek için  SEDAŞ ekipleri gece boyunca mücadele etti.

Mahalle sakinlerinin SEDAŞ Çağrı merkezini arayarak leylek istilasını haber vermesi ve bu sırada elektrik akımına da maruz kalan leyleklerin kesintilere neden olması nedeniyle SEDAŞ İşletme Bakım ekipleri bölgede geceyi alarm halinde geçirdi ve gerekli önlemleri aldı.

DIREKLERDE YÜZLERCE LEYLEK VAR IHBARLARI

Her yıl aynı dönemlerde leyleklerin göç yolunda dinlenirken tanık olunan manzaralar yeniden gerçekleşirken SEDAŞ işletme Bakım Ekipleri de leyleklerin telef olmaması için önlem almaya çalıştı. Alınan bilgiye göre Avrupadan Afrikaya göç eden binlerce leylek Kocaeli de Kartepe Körfez Darıca Dilovası Tuzla Çayırova ve Gebze üzerinden göç ettikleri sırada elektrik direklerine ve şebekedeki elektrik iletkenlerine kondu. Durumu fark eden vatandaşlar Sakarya  Elektrik Dağıtım A.Ş. SEDAŞ Çağrı Merkezine bilgi verdi. Çağrı merkezine direklerin üzerinde yüzlerce leylek var ihbarları yağdı.

SEDAŞ GECE VARDIYASI EKIPLERI GECE BOYUNCA ALARMDAYDI.

SEDAŞ leylekler  ve enerji vermek için alarma geçti. İhbar noktalarına ve kesinti yaşanan yerlere ulaşan SEDAŞ işletme bakım ekipleri leyleklerin ölmemesi için önlem alırken şebekede kesilen enerji için de gece boyunca uzun süren bir mücadeleye giriştiler.  Enerjinin sürekliliğini sağlamaya çalışan SEDAŞ ekipleri leyleklerin can güvenliğini de göz önünde bulundurarak gerekli manevraları yapmaya çalıştılar. Aşırı leylek istilası yaşanan mahallelerde enerji vermek mümkün olmadı.  Leyleklerin göç yollarına devam etmesinin ardından mahalle sakinleri enerjiye kavuştu.

SEDAŞA TEŞEKKÜR ETTILER

Vatandaşlar SEDAŞ ekiplerinin mücadelesine tanık olurken doğal yaşama saygı gösteren SEDAŞ çalışanlarının yaklaşımına da teşekkür ettiler. SEDAŞ ekiplerinin cansiperane çalışmaları için vatandaşlar SEDAŞ çalışanları gece gündüz demeden doğal yaşama saygı göstererek enerji vermek için sabaha kadar çalışmalarını sürdürdü. Leyleklerin de zarar görmemesini sağlayarak uzun uğraşlar sonucu elektriği verdi diye konuştular. Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayirde sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda leyleklerin yoğun göç zamanında elektrik direkleri ve trafolarda sorunlarla karşılaşılabildiğine dikkat çekti. Konuyu takip ettikleri ve ivedilikle çözümü için görüşmeler yaptıkları bilgisini de paylaştı.

Teşekkürler

İyi çalışmalar

Saygılarımızla

[Açıklama: cid:1364190933885] SEDAŞ SAKARYA ELEKTRIK DAĞITIM A.Ş. www.sedas.com [http://www.sedas.com/]

SADECE BIR SAYFA DEMEYIN YAZDIRMADAN ÖNCE DÜŞÜNÜN

[Açıklama: Açıklama: E-Mail Altlığı]

Ekli Dosyalar

18 Ağustos 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.