Fındık üreticisinin bitmek bilmeyen yol çilesi

SAKARYA KOCAALI ILÇESINDE AFET MAĞDURU FINDIK ÜRETICILERININ YOL ÇILESI BITMEK BILMIYOR. SIRA DIŞI YAĞIŞLAR SONRASI BOZULAN MERFEZLER  KAPANAN BAHÇE Y...

+8
Haber albümü için resme tıklayın

SAKARYA KOCAALI ILÇESINDE AFET MAĞDURU FINDIK ÜRETICILERININ YOL ÇILESI BITMEK BILMIYOR. SIRA DIŞI YAĞIŞLAR SONRASI BOZULAN MERFEZLER  KAPANAN BAHÇE YOLLARI FINDIK ÜRETICISINI PERIŞAN ETTI.

18 temmuz 2019  da yaşanan sel felaketi Sakarya Kocaali ilçesi ve Düzce bölgesinde büyük çaplı maddi hasara yol açmış Kocaali ilçesi 16 köy yollu tamamen ulaşıma kapanmıştı. Kocaali belediyesi ve Sakarya Büyük şehir belediyesi koordineli bir şekilde kapanan yolların açılması için gece gündüz çalışmış AFAD ve STK işbirliği ile bölgeye destek verilmişti.

16 KÖY YOLU BOZULMUŞ DURUMDA

Kocaali ilçesine bağlı 16 köy yolu ve tarla yolu sel felaketi sonrası yaşanan sıradışı yağışlar nedeni ile tamamen bozulduğu bildirildi. Bir gurup fındık üreticisinin yaptığı açıklamada Yeni Görele Mahallesinde 55 hanenin tarla yolu tamamen heyelan ve sel nedeni ile kapalı durumda. Tarlalarımıza ulaşamıyoruz. İki hane kendi imkanlarıyla yollarını yapmaya çalıştı. Bahçelerimizden topladığımız fındığı çıkaramıyoruz. dedi.

BAHÇE YOLLARININ VE ÜRETICININ HALI PERIŞAN.

Yeni Görele köyü sakinlerinden Fındık üreticisi Ömer Tuna Fındık üreticisinin hali perişan. Ağustosun ilk haftası fındık hasadına başlıyorduk  Ağustos 20 ben fındığı bitirip çuvala koyuyordum. Allahın hikmeti yağmur ve sel toplamamıza müsade etmedi. Şimdi yol derdine düştük herkes muhtara yükleniyor. muhtara ne yapsın kepçesi yokki yoları açsın. Bütün köylü dört gözle bahçe yollarının açılmasını bekliyor. Yoksa halimiz perişan. Eylül okullar açılacak biz fındığı toplayamadan bahçede bırakıp gideceğiz. Biz vatandaş ve çiftçiyiz devlet büyüklerimiz bu sesi duysun ve bizlere yardım etsin. ifadelerini kullandı.

BOZULAN YOLLAR NE ZAMAN YAPILACAK

Yalpankaya Mahallesinde 15 hanenin bahçe yolunun tamamen kapalı olduğu vurgusunu yapan Davut Güner Köylere çıkıp bakan varmı acaba. Yollarda merfezler kalmamış yollar tamamen tahrip olmuş. 15 hane hala bahçe yolunun açılmasını bekliyor. Açmabaşı Kızılüzüm Görele mahallesi ve Yalpankaya yüzlerce vatandaş bu yolların nezaman yapılacağını merak ediyor. Biz de soruyoruz bu yollar ve bahçe yolları nezaman yapılacakdedi

19 Ağustos 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya’dan Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya’dan Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.